дом Спорт „Волов” (Шумен) загуби и от „Светкавица” (Търговище)

„Волов” (Шумен) загуби и от „Светкавица” (Търговище)

0
„Светкавица” (Търговище) (сини екипи) - „Волов” (Шумен) (жълти екипи) - архив. Снимка: Салим Салих

„Волов” (Шумен) загуби с 4:0 гостуването си на „Светкавица” (Търговище) в мач от ХХIII кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Очакван успех на „мълниеносците” от Търговище с оглед на представянето на отборите от началото на пролетния полусезон. За шуменци това беше седма поредна загуба за 2023 г.
„Светкавица” реши всичко още през първото полувреме. Тогава Станислав Иванов откри резултата за 1:0. Няколко минути след това шуменци си вкараха автогол. В края на първата част и Севастиян Георгиев превзе вратата на Калоян Патлеев за 3:0.
След почивката „Светкавица” отново владееше играта на футболния терен. Честите им атаки към шуменската врата обаче дадоха само един път резултат. Тодор Кулев с красив гол оформи крайното 4:0.
Победата затвърди „Светкавица” (Търговище) на трета позиция в класирането, докато новата загуба на „Волов” (Шумен) го постави на незадоволителното 12 място.
В следващия кръг „Волов” приема у дома „Локомотив” (Русе).
„Волов” (Шумен): 1 – Калоян Патлеев, 27 – Александър Радушев, 6 – Симеон Савов (к), 8 – Христо Александров, 19 – Радослав Ковачев, 20 – Боян Димов, 18 – Николай Борисов, 10 – Радослав Антонов, 3 – Михаил Кирилов, 9 – Иван Тонев, 15 – Иван Неделчев.
Резерви: 12 – Дилян Димов, 7 – Божидар Пенчев, 11 – Петър Радев, 98 – Даниел Симеонов, 5 – Серкан Ирфан.

предишна статия„Шумен 61” поведе в суперфинала за хандбалната титла
Следваща статия„Близнаци 2022” – „Спортист” (Троица) 3:3, срамни сцени след края на мача