дом Спорт „Близнаци 2022” – „Спортист” (Троица) 3:3, срамни сцени след края на мача

„Близнаци 2022” – „Спортист” (Троица) 3:3, срамни сцени след края на мача

1
„Близнаци 2022” (зелени фланелки) - „Спортист” (Троица) (жълти фланелки) Снимка: Салим Салих

„Близнаци 2022” (Близнаци) и „Спортист” (Троица) не успяха да се победят и завършиха зрелищно 3:3. Футболистите от с. Троица водеха с гол преднина до 88-та мин., но „Близнаци 2022” успя да изравни с попадение на Билгин Реджеб. Гостите и техни привърженици, дошли да наблюдават любимците си на стадиона в с. Хитрино, оспориха редовността на гола, но според съдийската бригада от Шумен попадението беше редовно.
Двубоят започна на доста високи обороти. И двата обора заиграха за победа. Атака след атака се заредиха и към двете врати. В средата на първото полувреме гостите от с. Троица успяха да превземат вратата на Ахмед Джевдет. Плътен удар на Александър Иванов от границите на наказателното поле прати топката в мрежата за 0:1. Символичните домакини от с. Близнаци не можаха да отвърнат на предизвикателството и двата отбора се прибраха на почивката с гол преднина за гостите.
В началото на второто полувреме „Близнаци 2022” се добра до равенството след автогол на Сейхан Илиязов, който вместо да избие топката извън игралното поле я прати в опразнената врата на Йомюр Ердинч – 1:1. Пет минути след това нов гол на Исмет Ахмедов обърна мача в полза на „Близнаци 2022”. В средата на второто полувреме гостите възстановиха равенството – името си на голмайстор да 2:2 записа отново Александър Иванов. Десетина минути по-късно Алекс Балтов беше изведен очи в очи с вратаря на символичните домакини и вкара нов гол за гостите – 2:3. И когато мачът вървеше закономерно към своя край, „Близнаци 2022” успя да се добере до равенството. Далечно подаване на топката към Билгин Реджеб го намери пред наказателното поле на гостите, той финтира защитник и с шут от 16-на метра вкара във вратата на „Спортист” (Троица) – 3:3.
Голът във вратата на гостите дълго беше оспорван. След последния съдийски сигнал привърженици от с. Троица наобиколиха съдийската бригада с искане на обяснение за игровата ситуация при изравнителния гол на. Срамните сцени на футболния терен с участието на зрители от с. Троица бяха своевременно прекратени от охраната на мача. Но споровете продължиха дълго след края на мача с участието и на състезатели, и на привърженици на отбора-гост. След като отрицателните страсти бяха поукротени, футболисти, привърженици и длъжностни лица си тръгнаха от стадиона в Хитрино без допълнителни проблеми.
В друга среща от кръга „Заря 1962” (Звегор) прегази като гост тима на „Балкан” (Средня) с 9:2. Още в първата част на мача гостите вкараха 4 гола във вратата на домакините и прекършиха желанието им за игра. През втората част във вратата на „Балкан” (Средня) влязоха още 5 гола, а във вратата на „Заря 1962” (Звегор) само 2.