дом Спорт „Шумен“ загуби гостуването си на „Академик“ Пловдив

„Шумен“ загуби гостуването си на „Академик“ Пловдив

0

„Шумен“ отстъпи като гост на „Академик“ Пловдив със 72:79 в мач от 27 кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Въпреки, че се бориха до последните секунди, шуменци не успяха да продължат победната си серия и остават 11-и във временното класиране, докато „Академик“ постигна 9-и успех и вече гледа по-уверено към плейофите.
Срещата започна с много здрава защита и за двата отбора. Точките идваха трудно, но никой не искаше да позволи на противника да се разиграе в нападение и повече сили се хвърляха в опазване на собствения кош. До средата на частта играта се движеше кош за кош, но в последните две минути шуменци дръпнаха в резултата благодарение на Адриян Секулов, който вкара 7 поредни точки в коша на домакините и Шумен затвори първия период с преднина от 6 точки.
През втората четвърт двата отбора започнаха да бележат по-често. Играта бе равностойна и резултатът се движеше 5-6 точки в полза на „Шумен“. Маркъс Гилбърт, Адриян Секулов и Рей Идоу бяха главните виновници шуменският отбор да запазва аванс в резултата през тази част. Томислав Минков и Джейлън Минет пък водеха нападение на „Академик“ преди почивката, която дойде при аванс от 6 точки за „Шумен“ – 39:33.
Домакините хвърлиха всички сили в третата четвърт. Двата отбора си размениха няколко коша в началото, но по-добрата защита на „Академик“ им позволи да свалят изоставането си до средата на периода и това сякаш им даде криле да бъдат още по-ефективни в нападение. Красимир Михов бе главното действащо лице в нападение на пловдивчани, които затвориха третата четвърт с 3 точки аванс – 59:56.
Силната игра на “академиците” се пренесе и в началото на последната четвърт. Пловдивският тим се възползва от пропуски на шуменци и докара аванса си до 10 точки в средата на частта, като Томислав Минков бе в основата на ефективните атаки за домакините. „Шумен“ не се предаде. Нашият тим се опита да отговори с преса на цяло игрище, което доведе до грешки в пловдивските притежания и 2 минути преди края разликата бе свалена до 4 точки. „Академик“ обаче показа, че също е мотивиран за победа и се раздаваше максимално в защита, за да не изтърве аванса си. Домакините успяха да удържат шуменските опити за обрат и спечелиха мача със 79:72.

предишна статияШампионите на „Шумен 61“ във финалната битка за трофея с „Локомотив“