дом Спорт Шампионите на „Шумен 61“ във финалната битка за трофея с „Локомотив“

Шампионите на „Шумен 61“ във финалната битка за трофея с „Локомотив“

0
Снимка: Хандбален клуб "Шумен 61"

Шампионът „Шумен 61“ се класира на финалните плейофи в мъжкия хандбален елит. Шуменци ще спорят за трофея с „Локомотив“ (Горна Оряховица), след като си осигуриха две победи в серията от 1/2-финалните плейофи срещу „Осъм“. Във втория двубой в събота те надвиха ловчанлии като гости с 26:21 (11:11). По-рано като домакини отново се поздравиха с успех – 37:22 (15:12), съобщиха от пресслужбата на хандбалния клуб в Шумен.
Локомотивци спечелиха с 2:0 серията в 1/2-финалните плейофи срещу „Спартак“ (Варна).
„Мачът беше много тежък, всичко беше срещу нас. В Ловеч винаги се играе трудно. Първото полувреме не успяхме да разгърнем своя стил на игра. Допускахме повече грешки и на почивката резултатът закономерно бе равен“, коментира Костадин Семерджиев. Помощник-треньорът на шуменци води мача срещу „Осъм“, в отсъствието на главния наставник на клуба Никола Карастоянов, който изтърпява наказание.
Семерджиев разясни, че след почивката подопечните му са били по-освободени и са стояли много по-стабилно и в защита, и в нападение.
„В средата на втората част дръпнахме с 2 после с 3 – 4 гола и на практика в този момент се реши изходът на двубоя.
Благодаря на момчетата, че се справиха най-вече психически, защото всичко беше срещу нас“, добави Семерджиев.
След мача в Ловеч шуменци се завръщат у дома без травми и наказани играчи.
„Предстои ни подготовка за финалните плейофи. Ще направим обстоен анализ и ще извлечем изводи от финала за Купата срещу „Локо“, както и от другите мачове помежду ни“, обобщи Семерджиев.
Първият финален мач за трофея е на 8 април, събота в „Арена Шумен“.
За успеха срещу „Осъм“ допринесоха: Костов, Т. Добрев 8, Негованов, Симеонов 1, Мехмедов 1, Сали, Савов 3, Хасанов, Евтимов, Каников, Юсню 1, Грозев 4, Пламенов 2, Балчев 6, Т. Димитров.
Най-резултатен за шуменци бе Теодор Добрев, който наниза 8 гола във вратата на „Осъм“. За ловчанлии също 8 попадения отбеляза Преслав Станчев.

предишна статияПолицията пое охраната на СИК в Шуменско, издадени са пет удостоверения за гласуване