дом Спорт Футболният „Волов“ записа шеста поредна загуба

Футболният „Волов“ записа шеста поредна загуба

0

Футболистите на „Волов“ (Шумен) загубиха у дома с 4:0 от третия тим на „Лудогорец 1945“ (Разград). Двубоят от ХХII-ри кръг на първенството в Североизточна Трета лига се игра на градския стадион „Панайот Волов“ при хубаво за началото на месец април време. Гостите от Разград доминираха в играта както през първата, така и през втората част от мача и съвсем заслужено го спечелиха. В 15-та минута бърза атака на „младите орли“ по фланга завърши с подаване към Кристиян Иванов, който намери в наказателното поле на шуменци Димитър Иванов. За младия нападател на гостите не остана нищо друго, освен да прати топката в мрежата на Калоян Патлеев. До края на полувремето шуменци се опитаха да отговорят на предизвикателството, но и така не успяха да превземат вратата на Умут Хабил.
Десетина минути след почивката бърза атака на гостите завърши с подаване към Емил Кьосев в наказателното поле на „Волов“. Вратарят Калоян Патлеев в единоборство с нападателя на гостите извърши нарушение за което младият главен съдия Димитър Атанасов от Варна посочи бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби Георги Караиванов и покачи резултата на 0:2. Две-три минути по-късно Петър Кирев беше изведен „очи в очи“ със стража на шуменци, но шутираната топка не намери очертанията на вратата на домакините. В 69-та минута отново Петър Кирев получи топката в наказателното поле на шуменци и я прати в мрежата 0:3. След още две-три минути игра, Марсел Ахмед оформи крайното 0:4 след подаване на Никола Тодоров.
Победата в Шумен остави тима на „Лудогорец 1945“ III на четвърта позиция в класирането, докато новата загуба на „Волов“ го „закотви“ на 12-о място със спечелените 12 точки от есента.
В следващия ХХIII кръг шуменският тим гостува на „Светкавица“ (Търговище).