дом Спорт „Зенит“ (Черноглавци) повали „Космос“ (Браничево) от върха

„Зенит“ (Черноглавци) повали „Космос“ (Браничево) от върха

0
"Зенит" успяха да детронират "Космос" Снимка: Салим Салих

В събота, при дъждовно време се изиграха футболните двубои от поредния VI-ти кръг на Северна „А“ Регионална група Шумен. Получиха се доста интересни резултати. Три от двубоите обаче почти не се играха, а бяха протоколни, колкото да се „отбие номерът“. Но какво да се прави, Наредбата за първенствата и турнирите в системата на БФС за сезон 2021/2022 го позволява. Чл. 24 точка (13) гласи: При започване на среща от отбор със седем състезатели във Трета лига или в областните групи и последващо прекратяване на срещата поради оставането на отбора с 6 (шест) футболисти, деянието се приема за „симулативна игра“. В тези случаи СТК налага наказание на отбора, причинил прекратяването, както следва:
а) При първи случай – служебна загуба на отбора с 3-0, като към отбелязаните до момента голове се прибавят и 3 гола в полза на редовния отбор;
б) При втори и всеки следващ случай – служебна загуба с 3-0, като към отбелязаните до момента голове се прибавят и 3 гола в полза на редовния отбор, като се отнемат и 3 точки от актива на отбора.
Нека това да стане достояние до ръководствата на футболните отбори, които често използват това, за да не загубят срещите си катастрофално.
В този кръг „вратичката в наредбата“ използваха „Вихър 1969“ (Боян) при гостуването си на „Мълния“ (Климент) и още в 5-та минута получиха гол във вратата си. Това стана причина състезател на гостите да се самоконтузи и мачът да завърши със служебен резултат.
Нещо подобно стана и в село Капитан Петко при гостуването на „Лудогорец 2017“ (Каолиново). Домакините и тук започнаха мача със 7 футболисти и след като получиха гол във вратата си решиха преждевременно да го приключат, след контузия и невъзможност на техен състезател да продължи мача. Последва служебна загуба.
В Пристое гостите от „Дъбрава“ (Осеновец) играха само две минути, след като започнаха мача с минимум състезатели. След контузия на футболист на гостите и тук мачът приключи преждевременно.
В останалите двубои „Устрем“ (Пет могили) победи като гост в село Борци с головете на Зюреф Емин (2 гола) и Гюлджан Реджеб от дузпа. „Габър 2015“ (Габрица) постигна първа победа в първенството срещу „Ясен 2007“ (Ясенково). Головете за домакините реализираха – Мерт Мехмед (2) и Мустафа Али.
Дерби мачът на кръга бе в село Черноглавци. На домакините гостува досегашният лидер „Космос“ (Браничево), който бе с пълен актив от досега играните срещи. „Зенит“ (Черноглавци) в предишния кръг загуби у дома от „Мълния“ (Климент) и явно си бе взел съответната поука. Защото в мача с „Космос“, младите състезатели на Черноглавци владееха играта на футболния терен и резултатите не закъсняха. В 20-та минута за нарушение в наказателното поле на Браничево бе отсъдена дузпа, реализирана от Мустафа Бейджан. Осем минути след това Пламен Красимиров се възползва от неразбирателство в защитата на гостите и от рамките на наказателното поле удвои преднината на „Зенит“. В 42-та минута отново Пламен Красимиров наказа гостите – 3:0 при който резултат двата отбора се прибраха на почивката. През втората част гостите вдигнаха малко оборотите, но гол и така не падаше. В 70-та минута бърза контраатака на домакините завърши с подаване към Пламен Красимиров и нов гол във вратата на Браничево – 4:0. Две-три минути след това Билгин Шабан (Чечи) от пряк свободен удар най-сетне заби топката в мрежата на домакините.
В 80-та минута домакините осъществиха нова бърза контраатака с центриране в наказателното поле на гостите. Вместо да я избият топката, тримата защитници на Браничево я оставиха в краката на Сезер Мехмедов, който от 3-4 метра я заби за пети път в мрежата им. За друго вече нямаше време. Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на Емил Димитров от Шумен.
СЕВЕРНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА ШУМЕН VI КРЪГ
16 октомври 2021 г., събота, 16.00 ч.:
Мълния (Климент) – Вихър 1969 (Боян) 4:0 служ.
Победа 2016 (Пристое) – Дъбрава (Осеновец) 3:0 служ.
Борци (Борци) – Устрем 2020 (Пет могили) 0:3
Войвода (Капитан Петко) – Лудогорец 2017 (Каолиново) 0:4 служ.
Габър 2015 (Габрица) – Ясен 2007 (Ясенково) 3:2
Зенит (Черноглавци) – Космос (Браничево) 5:1

1. Мълния (Климент)                                               6    6   0   0   29:2    18
  2. Лудогорец 2017 (Каолиново)                               6    6   0   0   23:4    18
  3. Зенит (Черноглавци)                                           6    5   0   1   18:5    15
  4. Космос (Браничево)                                            6    5   0   1   41:7    15
  5. Устрем 2020 (Пет могили)                                   6    4   0   2   24:13  12
  6. Победа 2016 (Пристое)                                       6    2   0   4    9:21    6
  7. Ясен 2007 (Ясенково)                                         5    2   0   3   11:12   6
  8. Войвода (Капитан Петко)                                    6    1   0   5   17:23   3
  9. Дъбрава (Осеновец)                                            5    1   0   4    6:14    3
  10. Борци (Борци)                                                  6    1   0   5    4:33    3
  11. Вихър 1969 (Боян)                                            6    1   0   5    4:24    3
  12. Габър 2015 (Габрица)                                        6   1   0   5    6:34    3

предишна статияФутболистите на „Волов“ (Шумен) „потънаха“ в „Дунав“ (Русе)
Следваща статияБаскетболистите на „Шумен” загубиха като гост на „Черноморец” (Бургас) със 114:63