дом Спорт Футболистите на „Волов“ (Шумен) „потънаха“ в „Дунав“ (Русе)

Футболистите на „Волов“ (Шумен) „потънаха“ в „Дунав“ (Русе)

0
Снимка: ФК "Дунав" (Русе)

Футболистите на „Волов“ (Шумен) загубиха с 0:2 при гостуването си на лидера в групата „Дунав“ (Русе). Двубоят бе от поредния IX-ти кръг на Североизточна Трета лига и се игра на градския стадион в крайдунавския град. Победата на домакините ги затвърди на лидерската позиция в групата след поредните девет победи от началото на първенството. Русенци изковаха успеха си за десетина минути през първото полувреме. В 15-та минута поредна атака на „Дунав“ завърши с центриране в наказателното поле на шуменци. Всички футболисти от гостуващия отбор се разминаха с топката и тя попадна в краката на Мирослав Георгиев, който я насочи в шуменската мрежа – 1:0. Десетина минути след това Теодор Костов овладя подадената по диагонала топка от Георги Вълчев и хладнокръвно вкара втори гол във вратата на Стефан Петков – 2:0. Още няколко възможности проиграха русенци пред вратата на „Волов“ – пропуснати от нападателите им. Шуменци също имаха своите положения, но умелата намеса на вратаря Винченцо Ангелов запази вратата си суха и в двете части на двубоя. След почивката футболистите на „Дунав“доста намалиха оборотите, а шуменци и така не намериха правилния път за превземане вратата на домакините. Загубата в Русе свали „Волов“ на осмо място във временното класиране.
В следващия кръг шуменци са домакини на „Лудогорец 1945“ III (Разград), който също е с пълен актив от началото на първенството. „Дунав“ (Русе) пък ще гостуват на „Черноломец 1919“ (Попово).

17 октомври 2021 г., неделя, 16.00 ч.:
Черноломец 1919 (Попово) – Ботев (Нови пазар)
Устрем Д (Дончево) – Спортист 2011 (Генерал Тошево) отложен

1. Дунав (Русе)                                                         9    9   0   0   36:6    27
  2. Лудогорец 1945 III (Разград)                                8    8   0   0   23:3    24
  3. Черноломец 1919 (Попово)                                   8    6   1   1   19:3    19
  4. Ботев (Нови пазар)                                               8    6   1   1   11:4    19
  5. Черноморец (Балчик)                                            9    5   2   2   20:8    17
  6. Септември 98 (Тервел)                                          8    5   1   2   19:6    16
  7. Спартак 1918 II (Варна)                                        9    4   1   4   13:16  13
  8. Волов (Шумен)                                                      9    3   1   5    9:15   10
  9. Спортист 2011 (Ген. Тошево)                                 8    2   2   4    8:13    8
  10. Светкавица (Търговище)                                      9    2   2   5    5:13    8
  11. Устрем Д (Дончево)                                              8    2   0   6    8:17    6
  12. Рилци (кв.Рилци, Добрич)                                    9    1   1   7    6:27    4
  13. Доростол (Силистра)                                            9    0   1   8    5:28    1
  14. Локомотив (Русе)                                                 9    0   1   8    5:28    1

предишна статияЩе гласуват цени за таксиметровия превоз във Велики Преслав за 2022 г.