дом Спорт „Волов” (Шумен) загуби домакинството на „Устрем Д” (Дончево)

„Волов” (Шумен) загуби домакинството на „Устрем Д” (Дончево)

0
„Волов” (Шумен) (жълти екипи) - „Устрем Д” (Дончево) (зелени екипи) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Волов” (Шумен) загубиха у дома с 2:4 двубоя с „Устрем Д” (Дончево) от последния ХХVI кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група Сезон 2021/2022. Срещата, играна на Градския стадион „Панайот Волов”, беше наблюдавана от малобройна публика, въпреки хубавото време.
Гостите от Дончево, област Добрич поведоха в резултата с гол на Виктор Георгиев, реализиран още в 10-та мин. Секунди преди това шуменци имаха претенции за неотсъдено нарушение пред наказателното поле в тяхна полза, но младият рефер от Варна Кристиян Тодоров беше категоричен, че такова няма и играта трябва да продължи. Последва подаване към Георгиев и гол във вратата на Стефан Петков. До края на първото полувреме „Волов” имаше изгодни за гол положения, които нападателите пропуснаха. Все пак секунди преди съдийския сигнал за почивка Алекс Стойчев възстанови равенството – 1:1.
Второто полувреме отново не започна добре за домакините. В 47-та мин. защитата бе надиграна от Виктор Георгиев, който стреля опасно. Вратарят Стефан Петков отклони топката, но с добавка Владислав Мирчев я вкара във вратата и даде предимство на „Устрем”. В 65-та мин. резервата Димитър Димитров вкара нов гол за гостите – 1:3. Пет минути след това за нарушение в наказателното поле на шуменци беше отсъдена дузпа, но ударът на Владислав Мирчев беше спасен от вратаря на „Волов”. В 75-та мин. Боян Димов с изстрел от около 20 метра изненада вратаря на гостите Бора Алиев за 2:3. В оставащото до края на мача време шуменци допуснаха нов гол. В 82-та мин. Владислав Мирчев се реваншира за пропуснатата дузпа и от границата на наказателното поле сложи край на спора в мача – 2:4.
Загубата у дома остави тима на „Волов” (Шумен) на 8 място с 32 точки от 8 победи, 8 равенства и 10 загуби, и голова разлика 33:41.