дом Спорт Кадетите на „Шумен” завършиха втори в Елитна група – Изток

Кадетите на „Шумен” завършиха втори в Елитна група – Изток

0
Снимка: БК „Шумен

Кадетите на Баскетболен клуб „Шумен” до 16 г. не допуснаха изненада в последния си мач от Елитна група – Изток и победиха като гост „Делфин”-Бургас с 82:37 т. Така отборът завършва втори в групата с актив от 10 победи и 4 загуби. Същия актив има и третият – „Черно море Тича”, но с по-добри показатели в преките двубои са шуменските кадети, което ги класира за Купа БФБ и финалите на републиканско първенство.
Срещата в Бургас не започна добре за шуменските кадети. В играта им личеше напрежение, поради важността на двубоя, а и първата петица на „Делфин” демонстрира силна защита. „Шумен” обаче също играеше с много енергия в защита и резултатът се движеше кош за кош. „Делфин” все пак бе по-настоятелния отбор в първата четвърт и я спечели с 15:11 т. Втората шуменска петица не се подаде на емоции и с много класен баскетбол обърна резултата още в началото на втората четвърт. Шуменци започнаха да трупат преднина, добрата стрелба и бързите атаки доведоха до 17 точки разлика на почивката – 41:24 в тяхна полза.
През второто полувреме „Шумен” продължи да доминира и под двата коша. Защитата бе на топ ниво и разликата продължи да расте. „Делфин” не успя да се противопостави до края на третата част и разликата достигна 29 точки в полза на „Шумен”. В последната четвърт гостите не намалиха темпото и играеха освободено и с удоволствие. Голяма част от шуменските атака завършваха с кош, докато кадетите на „Делфин” почти се бяха предали и чакаха да чуят последната сирена. „Шумен” затвори мача с преднина от 45 точки – 82:37, и заслужено завърши втори в групата.
Турнирът за Купата на БФБ ще се проведе на 4 и 5 юни в Пловдив. На полуфиналите в събота „Шумен” се изправя срещу БУБА Баскетбол от 17.00 ч. в зала „Сила”. Другият полуфинал противопоставя „Дунав”-Русе срещу „Академик”-Пловдив от 19.00 ч. Мачът за 3/4 място и финалът са в неделя.

предишна статияБлизо 300 изпълнители се представиха на Фолклорния събор „Станата пее”
Следваща статия„Волов” (Шумен) загуби домакинството на „Устрем Д” (Дончево)