дом Спорт „Волов“ (Шумен) спечели регионалното дерби срещу „Ботев“ (Нови пазар)

„Волов“ (Шумен) спечели регионалното дерби срещу „Ботев“ (Нови пазар)

0

Футболистите на „Волов“ (Шумен) спечелиха с 2:1 регионалното дерби срещу „Ботев“ (Нови пазар). Двубоят се игра на градския стадион „Христо Ботев“ в Нови пазар и бе поредния от ХIII-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група.
Двата тима не се представят добре в това първенство и победата за тях беше задължителна. Шуменци започнаха вихрено. Още в 5-та минута Христо Александров се възползва от разбъркването в наказателното поле на домакините и от близко разстояние заби топката в мрежата на Живко Вълчев – 0:1. Рано падналият гол поразстрои футболистите на „Ботев“ (Нови пазар), които в следващите минути действаха доста хаотично. Напред с далечни пасове се търсеха нападателите Димитър Димитров, Хакан Шюкрю и Петко Петков, които и така не намериха правилният път към вратата на младия шуменски вратар Калоян Патлеев. Веднъж и гредата помогна на гостите след силен шут на Хакан Шюкрю. Въпреки многобройните атаки и към двете врати нов гол не падна и двата отбора се прибраха на почивката с голово предимство на шуменци.
Второто полувреме в по-голямата си чест премина в игралното поле на „Волов“ (Шумен). Новопазарци усилиха атаките си чрез Хакан Шюкрю и Петко Петков, но високо изсипаните топки центрирани често от Димитър Игнатовски и така не бяха пълноценно оползотворени в наказателното поле на „Волов“ (Шумен). Гостите от Шумен играеха сигурно в защита водени от неостаряващия Михаил Венков, капитана Симеон Савов, Христо Димитров и Радослав Ковачев. В 78-та мин. централният нападател Ивелин Василев беше изведен от дълбочина в игралното поле на „Ботев“ (Нови пазар), преодоля двама защитници финтира и вратаря Живко Вълчев и прати топката в опразнената вече врата – 0:2. В оставащите до края на мача време атаките и към двете врати не престанаха. При една от тях силен шут не беше добре избит от вратаря Калоян Патлеев и в добавката капитана Йордан Миленов намали на 1:2. Въпреки това и нови атаки към вратата на шуменци гол не падна и дерби мача на областта завърши с победата на „Волов“ (Шумен) с 2:1. Новите три точки в актива на „Волов“ (Шумен) ги прати на 10-то място в класирането, докато новата загуба свали тима на „Ботев“ (Нови пазар) на предпоследното 14-то място.
В следващия кръг „Ботев“ (Нови пазар) гостува на „Черноломец“ (Попово), а „Волов“ (Шумен) почива.
„Ботев“(Нови пазар) игра в следния състав: 12 Живко Вълчев, 6 Калоян Петров, 17 Йордан Миленов (к), 18 Аян Ирфан, 3 Николай Станчев, 22 Дениз Кадир, 7 Хакан Шюкрю, 16 Елидиано Маркес Лима, 11 Петко Петков, 8 Димитър Игнатовски, 10 Димитър Димитров, Резерви: 1 Атанас Атанасов, 19 Даниел Димитров, 5 Едвин Исмаил, 25 Йордан Станчев, 20 Радослав Петков.
„Волов“(Шумен) игра в следния състав: 1 Калоян Патлеев, 4 Михаил Венков, 27 Александър Радушев, 20 Боян Димов, 6 Симеон Савов (к), 5 Христо Димитров, 19 Радослав Ковачев, 11 Михаил Кирилов, 9 Ивелин Василев, 8 Христо Александров, 7 Божидар Пенчев, Резерви: 18 Николай Борисов, 10 Радослав Антонов, 77 Светослав Вичев, 3 Никола Красимиров, 88 Станислав Стойчев, 13 Дилян Миков.

предишна статияПореден протест в памет на Светломира
Следваща статияФутболният тим на Смядово записаха пета победа в Централна А регионална група