дом Спорт Футболният тим на Смядово записаха пета победа в Централна А регионална група

Футболният тим на Смядово записаха пета победа в Централна А регионална група

0
"Ендже" (в оранжеви екипи) загуби мача срещу "Смядово" Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Смядово“ постигнаха пета победа от началото на първенството в Централна А регионална група „Шумен“ в отложен от първия кръг двубой с „Ендже“ (Царев брод).
Мачът се игра в неделя по обяд при хубаво за месец ноември време. Първото полувреме гол не беше отбелязан, въпреки многото изгодни положения и пред двете врати. Домакините могат да съжаляват на многото пропуски, а веднъж и гредата помогна на гостите за нулевото равенство в края на полувремето.
Второто полувреме обаче започна с ранен гол във вратата на „Ендже“. Негов автор стана Тодор Жечев още в 47-та минута от рамките на наказателното поле – 0:1. Това вдигна самочувствието на футболистите от Смядово и те се настаниха трайно в игралното поле на домакините от Царев брод. В средата на втората част “Смядово“ успя да вкара нов гол във вратата на Антони Георгиев. Негов автор отново беше Тодор Жечев и пак от рамките на наказателното поле. В тези минути ще се запомнят пропуските на Георги Сираков и Валентин Димитров. Няколко минути преди края на мача влезлият като резерва Валентин Вълчев оформи крайното 0:3. Победата прати тима на „Смядово“ на четвърта позиция в класирането със спечелените вече 15 точки.
В друг отложен мач“Устрем“ (Трем) победи у дома гостите от „Върбица“ с 4:1.
Другата седмица остават да се изиграят още отложените срещи между: „Смядово“(Смядово) – „Шумен 2007“(Шумен) и „Върбица“ (Върбица) – „Ендже“(Царев брод).

1. Енев (Дибич)                                           9    9   0   0   49:2     27
  2. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                    9    6   2   1   26:6     20
  3. Локомотив 2008 (Каспичан)                     9    6   1   2   18:12   19
  4. Смядово (Смядово)                                  8    5   0   3   21:17   15
  5. Върбица (Върбица)                                  8    4   1   3   23:17   13
  6. Герой (Зайчино ореше)                            9    4   0   5   14:18   12
  7. Устрем (Трем)                                          9    3   0   6   16:35    9
  8. Ендже (Царев брод)                                 8    2   0   6     8:26    6
  9. Шумен 2007 (Шумен)                               8    2   0   6   11:20    6
  10. Балкан 1965 (Градище)                          9    0   0   9     7:40    0

предишна статия„Волов“ (Шумен) спечели регионалното дерби срещу „Ботев“ (Нови пазар)