дом Спорт „Волов” (Шумен) с поредно равенство у дома

„Волов” (Шумен) с поредно равенство у дома

0
„Волов” (Шумен) (жълти екипи) – „Светкавица” (Търговище) (сини фланелки) Снимка: Салим Салих

„Волов” (Шумен) завърши наравно – 2:2, със „Светкавица” (Търговище). Двубоят от ХIX кръг на Североизточна Трета лига се състоя на Градския стадион „Панайот Волов”.
Домакините заиграха силно още с първия съдийски сигнал на Ивайло Недялков от Добрич. Превъзходството им беше материализирано в 27-та мин. когато Алекс Стойчев излезе на добра позиция пред вратата на Костадин Иванов и вкара за 1:0. Две минути преди края на първото полувреме гостите от Търговище се добраха до равенството. Румен Николов излъга защитата на „Волов” и подаде към Николай Илиев, който от близко разстояние превзе вратата на Стефан Петков за 1:1.
Второто полувреме премина под проливен дъжд, което доста затрудни и двата отбора. Шуменци за втори път излязоха напред в резултата. В 50-та мин. Димитър Игнатовски беше изведен на стрелкова позиция и за младата надежда на „Волов” не остана нищо друго освен с прецизен удар да отбележи за 2:1. Попадението вдигна на щурм търговищкия тим и до края на мача топката се разиграваше предимно в полето на шуменци. Даниел Борисов и влезлия като резерва Райан Кръстев пропуснаха да изравнят. Това стори друга резерва – Серкан Мустафов, с шут от около 30-35 метра в 88-та мин. Вратаря Стефан Петков неуспя да хване топката и тя влезе в мрежата за крайното 2:2.
В следващия ХХ кръг има две регионални дерби срещи: „Волов” гостува на „Ботев” (Нови пазар), а „Светкавица” приема „Черноломец 1919” (Попово).

предишна статияНБЛ: „Шумен” – „Левски” 70:72