дом Спорт „Волов“ (Шумен) с категорична победа над „Спортист 2011“ (Генерал Тошево)

„Волов“ (Шумен) с категорична победа над „Спортист 2011“ (Генерал Тошево)

0
Снимка: Салим Салих/Архивна

Футболистите на „Волов“ (Шумен) се наложиха с 3:0 над „Спортист 2011“ (Генерал Тошево) в отложения двубой от ХVI-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Шуменци можеха да победят с още по-голям резултат, ако не бяха пропуските на нападателите пред вратата на Георги Кирчев.
„Волов“ контролираше играта на футболния терен през цялото време, както в първата, така и през втората част на двубоя. В 25-та минута бърза атака на гостите създаде суматоха пред вратата на домакините. От нея се възползва Алекс Стойчев, който от близко разстояние простреля вратата на Георги Кирчев – 0:1. Десетина минути след това отново бърза атака на шуменци изведе Алекс Стойчев в наказателното поле на домакините, който не се поколеба и заби топката в мрежата на домакините – 0:2. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
През втората част шуменци отново по-често атакуваха вратата на домакините. В 64-та минута младата надежда на гостите Алекс Наков записа името си сред голмайсторите в двубоя. Изведен в стрелкова позиция Алекс Наков финтира защитник на Генерал Тошево и стреля неспасяемо в близкия ъгъл на вратата – 0:3.
В тази част на мача в игра влязоха доста юноши на „Волов“. Треньорът Николай Николов даде шанс за изява на седем възпитаници от школата на футболния клуб. Стилиян Станев на два пъти не успя да запише името си сред голмайсторите след пропуски от много близко разстояние. Пропуски направиха и другите млади футболисти на „Волов“(Шумен) на които все още им липсва съобразителност и настойчивост.
В следващия ХХII-ри кръг на 30 април от 17.00 ч. „Волов“ приема у дома лидера на групата „Дунав“ (Русе), ден по-късно „Спортист 2011“ (Генерал Тошево) ще бъде домакин на мача с „Устрем Д“ (Дончево).

предишна статия„Ботев“ (Нови пазар) с първа загуба у дома през пролетния полусезон