дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) с първа загуба у дома през пролетния полусезон

„Ботев“ (Нови пазар) с първа загуба у дома през пролетния полусезон

0
"Ботев" (с жълто-черни екипи) с първа загуба у дома за сезона Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха с 3:1 двубоя с „Доростол“ (Силистра) в отложен мач от ХVI-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група.
За гостите това е първа победа за пролетният полусезон, а за домакините – първа загуба у дома за пролетта. Двубоят се игра на градския стадион „Христо Ботев“ пред малобройна публика. Ситният дъждец и студеното за второто десетдневие на април време бе причината любителите на футболната игра в Нови пазар и съседните населени места да си останат на топло в домовете си. Още в началото двата отбора заиграха силно с непрестанни атаки и към двете врати. Съперниците си поделиха по-едно полувреме. Първото беше за гостите от крайдунавския град. В началото обаче новопазарци чрез Йордан Милков и Димитър Димитров пропуснаха пред вратата на младока Александър Акрам. В 16-та минута гостите изпълниха два последователни корнери. При изпълнението на втория Николай Николаев изведе „Доростол“ напред в резултата, като заби директно топката под далечната напречна греда. Вратаря Тодор Тодоров се опита да избие топката, но тя вече беше минала голлинията – 0:1. В 30-та минута отново бърза контраатака на гостите завърши с нов гол във вратата на „Ботев“(Нови пазар). Сонер Хюсеин напредна от дясно и от аут линията подаде на съотборника си Николай Николаев, който от 5-6 метра заби за втори път топката в мрежата – 0:2. До края на първата част гостите от Силистра можеха да реализират още два–три гола, ако Сонер Хюсеин беше по-прецизен, след като беше изведен очи в очи с вратаря на домакините. Тодор Тодоров с вещина парира и трите удара на централния нападател на гостите.
Второто полувреме започна добре за домакините. В 52-та минута капитанът Йордан Миленов върна интригата на футболния терен, реализирайки гол с глава след центриране от корнер. Двадесетина минути след това отново Йордан Миленов заби с глава топката в мрежата на „Доростол“, но реферът Драгомир Колев от Разград видя нарушение срещу вратаря Александър Акрам и не зачете попадението. Никой от състезателите на „Ботев“ не оспори решението на рефера, защото в интерес на истината в единоборството състезателите на домакините връхлетяха върху младия силистренски вратар. В 87-та минута влезлият като резерва Симеон Симеонов надбяга от центъра защитниците на „Ботев“, прехвърли вратаря Тодор Тодоров, излязъл да го посрещне пред наказателното си поле за 1:3. Този гол сложи точка на спора на футболния терен. Минута–две след това, голмайсторът на силистренци Николай Николаев извърши грубо нарушение, за което реферът Драгомир Колев вдигна втори жълт картон, след което и червен картон. Секунди преди края на срещата вратата на „Доростол“ остана празна, резервата Тодор Стойчев насочи топката към нея, но бранител на гостите изби от голлинията.
В следващия редовен ХХII-ри кръг на 30 април 2022 г. от 17.00 часа „Ботев“ приема у дома силно представящия тим на „Черноломец 1919“ (Попово), докато „Доростол“ (Силистра) приема у дома втория отбор на „Спартак 1918“ (Варна).

предишна статияПътните строители отлагат протестите, обявени за четвъртък
Следваща статия„Волов“ (Шумен) с категорична победа над „Спортист 2011“ (Генерал Тошево)