дом Спорт „Волов“ (Шумен) бе надигран от тима на „Черноломец 1919“

„Волов“ (Шумен) бе надигран от тима на „Черноломец 1919“

0
Снимка: Салим Салих/Архивна

Футболистите на „Волов“ (Шумен) загубиха у дома с минималното 1:2 от „Черноломец 1919“ (Попово) в последния ХV-ти кръг за есенния дял от първенството в Североизточна Трета лига.
Двубоят се игра на градския стадион „Панайот Волов“ пред малобройна публика и при хубаво за края на месец ноември време. Въпреки многото атаки и изгодни за гол ситуации и пред двете врати гол през първото полувреме не падна и двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.
В началото на втората част гостите от Попово се добраха до отбелязването на гол във вратата на Калоян Пантелеев. Негов автор стана Беадир Беадиров в 54-та минута. Пет минути преди края на мача, влезлият като резерва Христо Александров възстанови равенството на футболния терен. Две-три минути след това Александър Недев от пряк свободен удар прати за втори път топката в мрежата на шуменци. Голям дял за победата на „Черноломец 1919“ в Шумен има и вратарят Димитър Пантев спасил не един и два коварни удара към вратата му както през първото полувреме, така и през втората част на мача. Победата прати тима на „Черноломец 1919“ на четвърто място в класирането, докато поредната загуба у дама остави тима на „Волов“ на незадоволителното десето място в класирането.
„Волов“ игра в следния състав: 1 Калоян Патлеев, 27 Александър Радушев, 88 Даниел Желев, 4 Михаил Венков, 19 Радослав Ковачев, 20 Боян Димов, 6 Симеон Савов (к), 21 Христо Димитров, 17 Михаил Кирилов, 3 Никола Красимиров, 10 Радослав Антонов, Резерви: 7 Божидар Пенчев, 77 Дилян Миков, 18 Николай Борисов, 98 Станислав Иванов, 16 Светослав Вичев, 8 Христо Александров, 9 Ивелин Василев.

предишна статия„Ботев“ (Нови пазар) допуска загуба у дома в последните минути на мача