дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) допуска загуба у дома в последните минути на мача

„Ботев“ (Нови пазар) допуска загуба у дома в последните минути на мача

0
Футболистите на "Ботев" (в жълти екипи) и Спартак" (Варна) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) завършиха есенния дял от първенството в Североизточна Трета лига с поредна загуба у дома от втория тим на „Спартак 1918“ (Варна).
Двубоят от последния ХV-ти кръг се игра на градския стадион „Христо Ботев“ в Нови пазар пред малобройна публика при слънчево, но хладно за края на месец ноември време. В началото двата отбора заиграха с мисълта за пълен успех, който им беше необходим след слабите игри в последните двубои. Гостите от Варна в по-предни позиции в класирането им даваше самочувствие в играта в нападение и в защитата. Въпреки това обаче гол падна едва в 38-та минута. При разбъркване в наказателното поле на новапазарци, Дакарай Трувилион стреля от близко разстояние, вратарят Живко Вълчев изби, но в добавката Александър Александров прати топката в мрежата – 0:1. Няколко минути след това Хакан Шюкрю нахлу мощно в игралното поле на варненци и от близо 30 метра изненада вратаря Стефан Петков – 1:1. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
През второто полувреме „Ботев“ взе инициативата и започна по-често да атакува вратата на Стефан Петков. Димитър Димитров, Хакан Шюкрю, Петко Петков и Калоян Петров пропуснаха от близко разстояние. Веднъж и Хакан Шюкрю падна в единоборство в наказателното поле на гостите, но главният съдия Павлин Пенчев от Разград не видя нарушение и с жестове даде знак играта да продължи. В края на мача играта се понакъса от многото нарушения и на двата тима. Младите „соколи“ от морската столица на няколко пъти предизвикаха с нарушенията си футболистите от Нови пазар в саморазправи, което развали добрия тон до този момент на футболния терен. Главният съдия Павлин Пенчев се опита да въдвори ред, но не наказа с картони провинилите се състезатели на отбора гост. Това още повече разстрои футболистите на Нови пазар, което беше пълноценно използвано от гостите от морската столица. В една от последните си атаки в двубоя, те успяха да „изсипят“ топката в наказателното поле на новопазарци, където най-съобразителен беше Цветослав Маринов за 1:2. За друго вече нямаше време. Така, въпреки равностойната игра в по-голямата част от времето на футболния терен, младите „соколи“ от Варна успяха да прибавят нови три точки към актива си. Успехът им бе шести пореден в шампионата на Североизточна Трета лига, което ги изкачва в горната част на класирането преди зимната пауза. За „Ботев“ това бе 12 загуба от началото на първенството. Необходимо е в зимната пауза ръководството на футболния клуб да вземе съответните мерки за да не е отбора на незадоволителното предпоследно място в класирането.
„Ботев“ (Нови пазар) игра в следния състав: 12 Живко Вълчев, 25 Йордан Станчев, 17 Йордан Миленов (к), 18 Аян Ирфан, 3 Николай Станчев, 22 Дениз Кадир, 11 Петко Петков, 8 Димитър Игнатовски, 10 Димитър Димитров, 6 Калоян Петров, 7 Хакан Шюкрю, Резерви: 1 Атанас Атанасов, 20 Радослав Петков, 19 Даниел Димитров.

предишна статияМеждународният конкурс „Моята мечта за Коледа“ очаква творби от талантливи деца