дом Спорт „Волов“ победи юношите на „Дунав“ в контролна среща

„Волов“ победи юношите на „Дунав“ в контролна среща

0
Снимка: Салим Салих/Архивна

Футболистите на „Волов“ (Шумен) победиха юношите старша възраст на „Дунав“ с категоричното 5:0 в приятелска – контролна среща играна в събота в Русе. Гостите от Шумен след три поредни загуби в досега играните контроли срещу „Септември 98“ (Тервел), „Черноломец“ (Попово) и юношите старша възраст на „Черно море“ (Варна) явно бяха взели съответните поуки за слабото си представяне и са се подготвили добре през седмицата за поредната контрола. Още в началото на мача те се настаниха трайно в игралното поле на русенци и въпрос на време беше отбелязването на гол във вратата им. В 5-та минута младата надежда на шуменци Божидар Пенчев порази вратата на домакините – 0:1. Няколко минути след това нова атака на „Волов“ завърши с нов гол във вратата на русенци. Негов автор стана Калоян Петков. В 30-та минута Ивайло Иванов също записа името си сред голмайсторите за гостите, с което направи резултата класически – 0:3. В края на първата част – друга млада надежда на шуменци Димитър Игнатовски също порази вратата на „Дунав“ U19 (Русе) за 0:4, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката.
През втората част „Волов“ продължи с нападателната си игра и успя да отбележи още един гол във вратата на русенци. Негов автор стана Радослав Ковачев – оформил крайното 0:5.
Следващата контрола на „Волов“ е на 19 февруари, събота с отбора на „Рилци“ (Добрич).