дом Спорт Тимът на „Зенит“ с втора загуба от „Левски“ (Подайва)

Тимът на „Зенит“ с втора загуба от „Левски“ (Подайва)

0

Днес в село Черноглавци се изигра втората контрола между футболните отбори на домакина „Зенит“ и „Левски“ (Подайва Рз). Преди две седмици двата отбора играха отново, но тогава домакини бяха футболистите село Подайва. И двете контроли завършиха с победи на „Левски“. Неслучайно тимът е сред водещите отбори на Разградска област – четвърто място в есенното класиране, след лидера „Вълци“ (Владимировци), „Миньор“ (Сеново) и „Адаспорт“ (Острово). Отборът на „Зенит“(Черноглавци) също е четвърти в есенното класиране в северна „А“ Регионална група „Шумен“, след лидера „Мълния“ (Климент), „Лудогорец“ (Каолиново) и „Устрем“ (Пет могили). В двете контроли футболистите на село Подайва бяха по-добрият тим и съвсем закономерно победиха и то с изразителни резултати.
В контролата в събота гостите от Подайва поведоха още в началото на мача с гола на Решат Аптиш. Няколко минути след това Емин Шабан реализира два гола във вратата на Черноглавци. В 30-та мин. Едвин Айдън порази от рамките на наказателното поле за четвърти път вратата на домакините.
През втората част надмощието на гостите продължи на футболния терен. Въпреки многобройните положения за отбелязване на гол и пред двете врати – пропуснати от нападателите, гол падна в края на мача отново във вратата на „Зенит“ (Черноглавци). Негов автор стана Кенан Заид оформил крайното 0:5.
Въпреки двете загуби в контролите, ръководството на „Зенит“ е доволно от физическото състояние на футболистите. В следващите седмици се предвиждат нови контроли за да се влезе в ритъм за първите официални мачове от пролетният дял от първенството в северна „А“ Регионална група „Шумен“, което се очаква да започне на 19 март 2022 г.