дом Спорт „Върбица“ спечели отложения мач с „Хитрино“

„Върбица“ спечели отложения мач с „Хитрино“

0
Тимът на "Върбица" Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Върбица“ спечелиха с 2:0 отложената среща с тима на „Хитрино“ от ХIII-тия кръг от есенният дял от първенството в Южна „А“ Регионална група „Шумен“.
Двубоят се игра в Хитрино и беше наблюдавана от малобройна публика. Гостите от Върбица пристигнаха за срещата със самочувствие на водещи в групата. Не случайно отбора е на трето място в групата след лидера „Енев-Дибич“ (Шумен) и „Чавдар 1926“ (Дивдядово). „Хитрино“ също е сред водещите – на шесто място в класирането за есента с 6 победи, 1 равенство и 4 загуби. Днешната загуба е пета за първенството. Двубоят с „Върбица“ ще се запомни с много коректната и спортсменска игра на двата тима. Гостите на моменти владееха малко повече топката на зеления терен, което им помогна за пълния успех в мача. Още през първото полувреме „Върбица“ успяха да превземат вратата на домакините с гола на Дургут Велиев. Няколко минути след това Симеон Стоянов пропусна да удвои резултата от дузпа.
Второто полувреме отново равностойна игра на двата тима с лек превес на гостите. Добрата им игра беше възнаградена с нов гол във вратата на „Хитрино“ реализиран от Християн Андонов – оформил крайното 2:0.