дом Спорт В последна контрола „Мълния“ (Климент) порази „Бенковски“ (Исперих)

В последна контрола „Мълния“ (Климент) порази „Бенковски“ (Исперих)

0

Футболистите на „Мълния“ (Климент) изиграха последната си контрола преди началото на първенството в Северна „А“ Регионална група „Шумен“. В неделя гости на климентчани бяха „Бенковски“ (Исперих) – лидер в Източна група Разград. В двубоите през есента „Бенковски“ (Исперих) е с пълен актив от 9 победи, но в контролата претърпя изразителна загуба от 6:1. Още в първата част „Мълния“ (Климент) реализира пет бързи гола във вратата на гостите, реализирани от Фатих Фаик, Айхан Ведат (2) и Борис Марков (2).
През второто полувреме нов гол на Мирослав Петров оформи головата фиеста в мача. В края гостите реализираха един гол на честа за крайното 6:1.
Следващата седмица започва първенството в Северна „А“ Регионална група „Шумен“.
Тимът на „Вихър 1969“ (Боян) спира участието си в първенството. На всички отбори на които им предстои по програма мачове с „Вихър 1969“ ще се присъди служебни победи. Програмата предвижда следните двубои:
„Ясен 2007“ (Ясенково) – „Устрем 2020“ (Пет могили)
„Победа 2016“ (Пристое) – „Мълния“ (Климент)