дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) с трудна, но ценна победа на старта

„Ботев“ (Нови пазар) с трудна, но ценна победа на старта

0

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) постигнаха много трудна, но ценна победа на старта в пролетният дял на Североизточна Трета лига. Двубоят със „Спортист 2011“ (Генерал Тошево) се очакваше с голям интерес, с оглед еднаквите точки в дъното на класирането. За тези отбори след десетото място в класирането, всяка загубена точка може да се окаже решаваща за крайното класиране в групата. Затова и двата отбора играха за победата, но в края на мача щастието бе на страната на домакините. Пет минути преди края на двубоя дълго извеждащо подаване към Калоян Петров го изведе в дясно по нападението на новопазарци. Той напредна, надбяга прекия си бранител и от аут линията върна топката към връхлитащия Митко Митков (Бомбата) който само подложи крак на топката към мрежата на Виктор Димитров – 1:0. До тогава играта на футболния терен беше равностойна с много пропуски и пред двете врати. На няколко пъти вратарите – Михаил Марков и Виктор Димитров със сетни усилия трябваше да се намесват за да запазят вратите си „сухи“. През първата част ще се запомнят бързите атаки на гостите с извеждащи подавания към Симеон Красенов, Даниел Димитров, Преслав Пасев и Симеон Виденов, но в крайна сметка все безрезултатни.
Второто полувреме новопазарци бяха подпомогнати от силния вятър, който малко понаруши играта на терена. „Ботев“ (Нови пазар) по често атакуваше, но все еднотипно – с дълги подавания към капитана Димитър Димитров и централния нападател Юлиян Загоров. В 60-та минута Димитър Димитров падна в наказателното поле на гостите, но главният съдия Стоян Димитров с жестове даде знак играта да продължи, че не е видял нарушение в единоборството. Пет минути след това централния нападател на гостите – Даниел Димитров също падна в наказателното поле на новопазарци в борба за топката. И тук рефера беше наблизо и не отсъди нищо и даде знак играта да продължи. Футболистите на „Спортист 2011“ групово се опитаха да оспорят, но главният съдия беше категоричен в решението си. Четвърт час преди края треньорът Александър Димов пусна в игра Калоян Петров, Митко Митков (Бомбата), Едвин Исмаил и Жорж Добрев, които съживиха доста нападението на домакините. На два пъти Митко Митков и Калоян Петров бяха извеждани с далечни пасове от игралното поле на домакините, но младите защитници на гостите не позволиха те да застрашат вратата на Виктор Димитров. Веднъж Митко Митков шутира силно от воле, но топката премина на сантиметри от напречната греда. И когато мача вървеше към миролюбиво равенство, дойде извеждащото подаване към Калоян Петров, който напредна от центъра, надбяга прекия си бранител до аут линията и върна топката към Митко Митков (Бомбата), който от 6 – 7 метра я прати в опразнената вече врата. До края на мача гостите се опитаха поне да изравнят, но самоотвержената игра на защитниците Аян Ирфан, Никола Николов, Диян Миков и Йордан Йорданов, както и на вратаря Михаил Марков не позволиха минималната преднина в резултата да бъде променена. Въпреки победата „Ботев“ (Нови пазар) остана на 13 позиция с 9 точки.
В следващия кръг новопазарци гостуват на „Рилци“ (Добрич).