дом Спорт Три „мълнии“ удариха „Космос“ (Браничево) у дома

Три „мълнии“ удариха „Космос“ (Браничево) у дома

0
Отборът на "Мълния"

В събота се играха двубои от поредния VII-ми кръг от футболното първенство в Северна „А“ Регионална група Шумен. Битката за върха изправи в директен мач два отбора от община Каолиново – „Космос“ (Браничево) и „Мълния“ (Климент). До преди два кръга „Космос“ беше лидер в групата, но загубата в миналия кръг от „Зенит“ (Черноглавци) го свали от лидерската позиция. Сега у дома те приемаха новия лидер „Мълния“, а това беше предпоставка за добър и качествен двубой. Още в началото на мача, двата тима заиграха на доста високи обороти. Гостите постепенно взеха инициативата и още в 7-та минута Борис Марков порази вратата на Уфук Салиев. Вратарят на домакините изби насочената към вратата му топка но в добавката централния нападател на гостите Борис Марков с глава насочи топката в мрежата 0:1. В 26-та минута Расим Нурханов надбяга защитата на домакините и от близко разстояние удвои преднината на „Мълния“ – 0:2. В началото на втората част „Космос“ осъществи няколко опасни атаки към вратата на Алпер Аптула. В 49-та минута Феим Мехмед финтира няколко защитници на „Мълния“ в наказателното им поле и след като се озова очи в очи с вратаря им заби топката в мрежата 1:2. Петнадесет минути след това Борис Марков отново превзе вратата на домакините за 1:3. В края на мача домакините осъществиха няколко опасни атаки – все безрезултатни. Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на Веселин Гацев от Шумен. Победата в Браничево запази „Мълния“ като лидер в групата, докато домакините с поредната втора загуба слязоха едно място по-надолу.
„Зенит“ (Черноглавци) продължава победната си серия. Като гости на „Ясен 2007“ (Ясенково) те постигнаха категорична победа с 3:0. Головете за гостите реализираха – Мустафа Бейджан в 25-та минута от дузпа, Исмаил Тюрханов в 65-та минута и Сезер Мехмед в 70-та минута. Победата прати тима на 3-то място в класирането след лидерите „Мълния“ (Климент) и „Лудогорец 2017“ (Каолиново).
„Лудогорец 2017“ (Каолиново) прегази у дома гостите от село Габрица с изразителната победа с 9:2. Головете за домакините реализираха – Бейджан Гюрджан (4), Месут Мехмед (2), Сейхан Севгин, Джан Назми и Гюнай Сезгин. Гостите успяха да превземат на два пъти вратата на домакините през втората част на мача.
„Устрем“ (Пет могили) също постигна убедителна победа у дома срещу „Войвода“ (Капитан Петко). Още в първата част Пет могили взе солидна преднина с 4:0, а през второто полувреме нови 3 гола оформиха крайното 7:1. Головете за домакините вкараха: Зюреф Емин (2), Хасан Мехмед (2), Сонер Насъф, Мъстан Метин и Исмаил Гюрсел.
Втора победа от началото на първенството реализира „Дъбрава“ (Осеновец). Срещу земляците от село Борци хеттрик реализира Ферди Ахмед, четвъртото попадение е дело на Сюлейман Сюлейман. Гостите още в първата част вкараха гола на честа.
Втора победа от началото на първенството постигна и тима на „Вихър 1969“(Боян) срещу гостите от „Победа 2016“ (Пристое). Двата гола паднаха през второто полувреме реализирани от Ерсин Шабанов и Алпер Хамдиев от дузпа. Домакините изиграха второто полувреме с човек по-малко. Двама съотборници се сбиха, а рефера на мача показа червен картон на състезател на „Вихър“ (Боян) ударил с глава свой съотборник. Нещо което не се случва често по футболните терени.

Вихър 1969 (Боян) – Победа 2016 (Пристое) 2:0

1. Мълния (Климент)                                                         7 7 0 0 32:3  21
2. Лудогорец 2017 (Каолиново)                                         7 7 0 0 32:6  21
3. Зенит (Черноглавци)                                                     7 6 0 1 21:5  18
4. Космос (Браничево)                                                      7 5 0 2 42:10 15
5. Устрем 2020 (Пет могили)                                             7 5 0 2 31:14 15
6. Победа 2016 (Пристое)                                                 7 2 0 5 9:23    6
7. Вихър 1969 (Боян)                                                        7 2 0 5 6:24    6
8. Дъбрава (Осеновец)                                                      6 2 0 4 10:15  6
9. Ясен 2007 (Ясенково)                                                    6 2 0 4 11:15  6
10. Войвода (Капитан Петко)                                             7 1 0 6 18:30  3
11. Борци (Борци)                                                             7 1 0 6 5:37    3
12. Габър 2015 (Габрица)                                                   7 1 0 6 8:43   3

Салим Салих

предишна статияПрезидентът на среща със служебния кабинет, обсъждат ситуацията с COVID-19
Следваща статияНиколай Денков: Или училищата стават безопасна зона, или децата ще се обучават дистанционно