дом Спорт Тимът на „Волов“ загуби контролата в Тервел

Тимът на „Волов“ загуби контролата в Тервел

0
Снимка: Салим Салих/Архивна

Футболистите на „Волов“ (Шумен) загубиха с 4:2 контролата със „Септември 98“(Тервел), седмица преди началото на пролетният дял от първенството в Североизточна Трета лига. Приятелската среща се игра на тренировъчния терен в Тервел и премина под пълното превъзходство на домакините. Не случайно те са втори в класирането на две точки от лидера „Черноморец“ (Балчик).
Още в началото „Септември 98“ успя да вкара два бързи голове във вратата на шуменци. Денис Кадир откри за домакините още с първата атака след подаване на Румен Николов. Няколко минути след това отново Денис Кадир шутира отдалече, топката тупна пред вратаря на „Волов“ и се озова в мрежата. В 17-та минута падна и третия гол. Кристиян Пешков центрира в наказателното поле на шуменци, където Владислав Мирчев овладя топката, преодоля вратаря и я заби за 3:0. Десетина минути след това Румен Николов също реализира гол след центриране от Денис Кадир.
До края на първата част два гола паднаха и във вратата на „Септември 98“. В 35-та минута Николай Пантев реализира първия си гол за шуменския тим. Минути преди последния сигнал за първата част, Петър Радев беше изведен след успешна контраатака на гостите в игралното поле на „Септември 98“, последва силен шут и гол във вратата на домакините – 4:2.
През втората част „Септември 98“ отново владееше играта, но многобройните им атаки и така не бяха резултатни. Ще се запомнят пропуските на Евгени Стоянов с глава пред вратата на „Волов“ и на Иван Тотев който тресна гредата на „Септември 98“.
В края на другата седмица започва пролетният дял от първенството в Североизточна Трета лига с мачове от ХVI-ти кръг.
На 18 февруари (събота) от 14.00 часа „Волов“ ще приеме у дома „Спартак 1918“ II (Варна). Ден по-късно „Септември 98“ (Тервел) ще гостува на „Локомотив“ (Русе).

предишна статияНинова остава председател на БСП, Дъбов, Добрев и Паргов аут от конгреса