дом Спорт Тимът на „Шумен“ спря шоуто на „Шоутайм“ с 83:70

Тимът на „Шумен“ спря шоуто на „Шоутайм“ с 83:70

0
Снимка: shumenbasket.org

Тимът на „Шумен-2“ продължава победния си ход в Българската баскетболна лига А група – Изток. Шуменци победиха отбора на „Шоутайм“ с 83:70. Шуменци бяха домакин на турнира от 6-ия кръг в “Арена Шумен”. Така с 5 победи от 5 мача шуменският втори отбор води в класирането на региона заедно с ИУ Варна. „Шоутайм“ пък остават трети въпреки, че записаха едва трета загуба от началото на редовния сезон.
Мачът започна равностойно двата отбора се познават изключително добре, тъй като в състава на „Шоутайм“ играят трима бивши играчи на БК „Шумен“ – Антон Диков, Никола Николов и Красимир Димитров. Именно Димитров водеше нападението на варненския отбор в първата четвърт и вкара 13 от 20-те точки за отбора си. „Шумен“ пък отбеляза 22 в първия период. Втората част започна със силна серия за „Шумен“ от 11:0, но „Шоутайм“ се окопитиха на време и изравниха играта в средата на четвъртта, като 3 минути преди края ѝ се разигра Антон Диков, който след като вкара две поредни тройки върна отбора си само на точка изоставане. Шумен не позволи на гостите да се върнат напред в резултата след кошове на Паисиев, Георгиев и Теодор Димитров, който изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона. „Шумен“ си осигуриха аванс от 7 точки преди почивката.
В началото на второто полувреме играта отново бе равностойна, а добрата защита на „Шоутайм“ им позволи отново да скъсят изоставането си само до 1 точки. Но отново в края на частта „Шумен-2“ по-голяма свежест и пак Константин Паисиев и Симеон Георгиев се разиграха в нападение, за да осигурят 8 точки аванс на отбора си преди последните 10 минути. Във финалната четвърт на мача шуменци започнаха отлично след кошове на Тончев и Георгиев преднината им стана двуцифрена. Опитните играчи в отбора на „Шоутайм“ обаче знаят как се обръща такъв мач и отново натиснаха в правилния момент. Разликата падна до 6 точки, но бе време за Виктор Серафимов да се покаже най-доброто от играта си. Виктор вкара 8 поредни точки, асистира за кош на Папатеодору и след това добави още две точки, за да осигури солиден аванс от 9 точки 2 минути преди края. В последните минути шуменските баскетболисти показаха, че са се научили да затварят мачове и добавиха още точки към аванса си за крайното 83:70.
Капитанът на отбора Теодор Димитров бе най-полезен за Шумен с 15 точки, 4 борби и 2 асистенции. Паисиев също бе на ниво – 15 точки, 7 борби. Виктор Серафимов записа 13 точки, 6 борби и 8 асистенции. Симеон Георгиев отчете 12 точки, 12 борби и 3 асистенции.
За варненския отбор изключително силен мач за Красимир Димитров, който отбеляза 34 точки, грабна 9 борби и достави 3 завършващи паса. Антон Диков записа 11 точки и 3 асистенции.

предишна статияТимът на „Чавдар 1926“ (Дивдядово) се изравни по точки с лидера „Енев“ (Дибич)
Следваща статияЖълт код в Шуменско за обилни дъждове и бурен вятър през следващите 24 часа