дом Спорт Тимът на „Чавдар 1926“ (Дивдядово) се изравни по точки с лидера „Енев“...

Тимът на „Чавдар 1926“ (Дивдядово) се изравни по точки с лидера „Енев“ (Дибич)

0
Двубоят между "Локомотив" (Каспичан) и "Ботев" (Каменяк) Снимка: Салим Салих

В събота и неделя се изиграха срещи от поредния ХIV-ти кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група Шумен.
Лидерът „Енев“ (Дибич) в този кръг почиваше и това беше предпоставка следващия го „Чавдар 1926“ (Дивдядово) да го настигне, изравнявайки точките при евентуален успех при гостуването на „Балкан“ (Средня). В събота дивдядовчани спечелиха насрочения двубой в Средня и върнаха интригата на върха, един кръг преди края на есенния дял от първенството.
В неделните двубои, домакините спечелиха във всички срещи – нещо, което не се е случвало скоро. Във Велики Преслав тимът, ръководен от футболния специалист Тодор Бекяров спечели категорично с 4:1 над гостите от село Градище. Хеттрик реализира Данаил Венков, четвъртия гол за домакините пък вкара Гюнер Мустафов. „Върбица“ спечели с минималното 2:1 битката за третото място в директен двубой с „Герой“ (Зайчино ореше). Двата гола в двете полувремена за домакините реализира Християн Андонов, като гостите в края на първото полувреме изравниха резултата и върнаха интригата в мача. През втората част върбичани натиснаха противника в тяхното игрално поле и така съвсем закономерно падна и победният гол във вратата на Зайчино ореше.
В Смядово едноименният тим надделя също категорично над гостите от „Хитрино“. Георги Георгиев, Георги Сираков и Александър Божилов вкараха голове във вратата на „Хитрино“, освен това на два пъти футболистите на домакините удариха гредите на вратата на гостите.
„Ендже“ (Царев брод) се добра до първата победа от началото на първенството. В среща с „Устрем“ (Трем), местните футболисти надделяха макар и доста трудно с 3:2. Гостите в началото на мача поведоха в резултата, но до края на първата част домакините изравниха с гола на Петър Горчев. В началото на втората част отборът на „Ендже“ вкара нови два гола, реализирани от Петър Горчев и Стилиян Луков. В края на мача гостите върнаха един гол, но за повече нямаха сили.
В Каспичан местният тим „Локомотив“ постигна шестата си победа в първенството над „Ботев“ (Каменяк). Мачът започна добре и за двата тима. С бързи атаки и към двете врати, нападателите допускаха грешка след грешка.

Снимка: Салим Салих

В 20-та минута Марин Александров (Котката) използва суматохата в защитата на гостите и ги наказа с гол – 1:0 при който резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена. Пет минути след подновяване на играта за второто полувреме, отново Марин Александров надбяга защитата на „Ботев“ (Каменяк) и отбеляза втория гол в двубоя. В 70-та мин. след изпълнение на ъглов удар Седат Ибрахимов с глава превзе вратата на каспичанци -2:1. В оставащите до края на мача и двата отбора пропуснаха по две-три изгодни за гол ситуации. Все пак тимът на „Локомотив“ (Каспичан) беше по-добър на футболния терен и съвсем закономерно спечели макар и с минимален резултат двубоя.
„Енев“ (Дибич) и „Заря 1962“ (Звегор) в този кръг почиваха и не прибавиха нищо в актива си.

Класиране:

1. Енев (Дибич)                                                               11   10   1   0   54:4    31
  2. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                                        11   10   1   0   40:6    31
  3. Върбица (Върбица)                                                      10    8   0   2   32:9     24
  4. Герой (Зайчино ореше)                                                12    8   0   4   28:18   24
  5. Смядово (Смядово)                                                      11    8   0   3   27:14   24
  6. Локомотив 2008 (Каспичан)                                         13    6   1   6   21:27   19
  7. Устрем (Трем)                                                              12    5   1   6   17:15   16
  8. Хитрино (Хитрино)                                                        9    5   1   3   21:10   16
  9. Балкан (Средня)                                                          12    3   4   5     9:14   13
  10. Велики Преслав (В. Преслав)                                     11    3   2   6     9:25   11
  11. Балкан 1965 (Градище)                                              12    2   2   8   17:31    8
  12. Ботев (Каменяк)                                                         12    2   1   9   14:62    7
  13. Заря 1962 (Звегор)                                                     12    1   2   9   13:41    5
  14. Ендже (Царев брод)                                                    12    1   0  11  10:36    3