дом Спорт „Шумен 2007“ започна с победа пролетния дял от първенството

„Шумен 2007“ започна с победа пролетния дял от първенството

0

„Шумен 2007“ спечели с 4:2 гостуването на „Устрем“ (Трем) в среща от Х кръг от футболното първенство на Централна „А“ Регионална група „Шумен“. Мачът започна успешно за домакините от село Трем. Още в 13-та минута Сердар Юсуф с плътен удар от рамките на наказателното поле превзе вратата на Суат Шишков за 1:0. Две-три минути след това Идриз Назиф като видя, че шуменския вратар е доста напред в собственото си наказателно поле от 60-70 метра прати топката за втори път в мрежата му. Шутираната от далече топка тупна пред младия шуменски вратар и го прехвърли за 2:0. Този развой на резултата малко смути гостите от Шумен, които и така не намериха правилния път за превземане вратата на домакините до края на първото полувреме.
След почивката младите футболисти на „Шумен 2007“ се разиграха и още в 50-та минута реализираха първия си гол в двубоя. Негов автор стана Найден Георгиев, който премина през куп защитници на „Устрем“ (Трем) и от близко разстояние заби топката в мрежата – 2:1. В 62-та минута отново Найден Георгиев получи топката в наказателното поле на домакините и с плътен удар възстанови равенството на футболния терен. „Устрем“ (Трем) се опита да отговори на предизвикателството, но еднотипните им атаки чрез Хюнер Талиб, Сердар Юсуф и капитана Танер Сейдали не дадоха желания резултат. За разлика от тях младите футболисти на „Шумен 2007“ с направените няколко смени продължиха да атакуват вратата на Ахмед Осман. В 80-та минута атака от дясно завърши с подаване към влезлия като резерва Николай Жечев, който от рамките на наказателното поле прати топката в мрежата на домакините – 2:3. Две минути преди края на двубоя за нарушение в наказателното поле на „Устрем“ (Трем) главния съдия Венцислав Великов от Шумен без колебания посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Найден Георгиев който с плътен удар реализира хеттрик – 2:4. За друго вече нямаше време.
В останалите двубои от кръга се получиха следните резултати:
Лидера „Енев“(Дибич) взе домакинска победа над „Върбица“ с 3:1. Головете в мача паднаха през втората част реализирани от Симеон Димитров в 62-та мин и 64-та мин. В 80-та мин. Християн Андонов намали на 2:1, но няколко минути след това Кристиян Грудев оформи крайното 3:1.
„Чавдар“(Дивдядово) също спечели у дома с гол още в първото полувреме реализиран от Радостин Стефанов.
„Локомотив“(Каспичан) прегази „Балкан“(Градище) като гост със 7:0.
Изненадата на кръга е в Смядово където едноименният отбор загуби с 4:0 от „Ендже“(Царев брод). Головете за гостите реализираха Хакан Шюкрю и Илиян Бонев с хеттрик.