дом Спорт „Космос“ (Браничево) се наложи над футболистите на „Борци“

„Космос“ (Браничево) се наложи над футболистите на „Борци“

0

„Космос“ (Браничево) победи с 3:0 гостите от „Борци“ (Борци) в мач от ХIV-ти кръг от футболното първенство на Северна „А“ Регионална група „Шумен“.
Хубавото време в неделя даде възможност на двата отбора да покажат футболни умения на кокетния стадион „Пенчо Захариев“ в село Браничево. Домакините – с една победа и една загуба от началото на пролетният дял от първенството, излязоха на терена с желание за нов успех. Те го постигнаха, след като надиграха съперника си по-категоричен начин и в двете полувремена на мача. В 17-та минута Исмаил Бюрхан премина през една дузина защитници на „Борци“ и от близко разстояние заби топката в мрежата за 1:0. Последваха нови атаки към вратата на гостите и нови пропуски на нападателите на „Космос“ (Браничево). В 40-та минута за игра с ръка в наказателното поле на „Борци“ главният съдия Веселин Гацев от Шумен посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби неостаряващият Билял Шабан (Чечи), който с майсторско изпълнение заби топката за втори път в мрежата на гостуващият отбор.
След почивката отново по-добрият отбор на футболния терен беше този на домакините. Непрестанните им атаки бяха материализирани само един път с нов гол на влезлия като резерва Билгин Шабан (Чечи) – 3:0.
Гостите от село Борци въпреки загубата оставиха добро впечатление с играта си. С много движение по футболния терен те също имаха изгодни за гол ситуации, но пропуснати от нападателите им.
В другите срещи от кръга се получиха доста интересни резултати:
Лидера „Мълния“ (Климент) спечели гостуването си на „Устрем“ (Пет могили) с класическото 3:0. Головете реализираха Доан Османов през първата част, Фатих Фаик и Межнун Наим през втората част. Гостите от Климент чрез Межнун Наим пропуснаха да реализират от отсъдената дузпа в тяхна полза.
В Пристое двубоят между „Победа“ (Пристое) и „Динамо“ (Вълнари) не излъчи победител и завърши 1:1. Головете паднаха в първото полувреме, като домакините поведоха в резултата, но гостите в края успяха да изравнят. Второто полувреме премина равностойно с много изгодни за гол ситуации и пред двете врати – пропиляни от нападателите.
В Каолиново местният тим „Лудогорец“ претърпя поредна загуба у дома 3:8 от гостуващият тим на „Зенит“ (Черноглавци). Интересното тук е, че осемте гола за гостите реализира Месут Мехмед.
В Тодор Икономово гостите от „Дъбрава“ (Осеновец) също спечелиха с 2:1. През първото полувреме по-добрата игра на „Дъбрава“ (Осеновец) доведе до отбелязването на два гола във вратата на домакините. Имената си като голмайстори записаха – Халил Хюсеин и Тасин Севгин. Десет минути преди края на мача „Заря“ (Тодор Икономово) също вкара гол за 1:2, но за повече като че ли нямаха сили. След последният съдийски сигнал местните футболни фенове са направили опит за малтретиране на съдийската бригада от Шумен. В следващите дни се очакват докладите на длъжностните лица и решението на ОС на БФС-Шумен за създалата се ненормална обстановка след завършването на футболният двубой в село Тодор Икономово.
„Ясен 2007“ (Ясенково) прибави нови три точка от служебния резултат от отказалия се за пролетният дял от първенството тим на „Вихър“ (Боян)

Ето всички резултати и класирането в групата.