дом Спорт „Септември 98” (Тервел) открадна 3 точки от „Волов” (Шумен)

„Септември 98” (Тервел) открадна 3 точки от „Волов” (Шумен)

0
„Волов” (жълти екипи) - „Септември 98” (червени екипи) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Волов” (Шумен) загубиха с 2:1 двубоя със „Септември 98” (Тервел) от поредния ХVII-ти кръг на Североизточна трета лига.
Мачът се игра на Градския стадион „Панайот Волов” в Шумен при студено време. Това бе и причината малко зрители да наблюдават интересния двубой. Шуменци започнаха уверено срещата и добрата им игра беше възнаградена с гол във вратата на Денис Александров, реализиран от Боян Димов в 35-та минута след разиграване на топката в наказателното поле, последвано от шут и рикошет – 1:0. Радостта на домакините не трая дълго. В 43-та минута Денис Кадир от гостите заби топката в горния ляв ъгъл на вратата на Стефан Петков с шут от около 30 метра – 1:1.
През второто полувреме шуменци отново доминираха на футболния терен. Многобройните атаки към вратата на „Септември 98” обаче останаха безрезултатни. Така гостите от Тервел нанесоха голов удар 62-та минута. При разбъркване пред вратата на Стефан Петков топката премина през няколко футболисти, стигна до Боян Димов, който вместо да я изчисти я заби неволно в собствената си мрежа – 1:2. До края на мача двата отбора имаха изгодни ситуации за гол, но вратарите – Стефан Петков („Волов”) и Денис Александров („Септември 98”), не позволиха коженото кълбо да навести отново вратите им.
Победата в Шумен затвърди тима на „Септември 98” на четвърта позиция в класирането, докато „Волов” остана на седмо място във временното класиране.
В следващия ХVIII кръг „Волов” гостува на аутсайдера „Доростол” (Силистра), а „Септември 98” приема „Черноломец 1919” (Попово).

предишна статияПремиерът Петков: С американския секретар по отбраната не е обсъждана военна подкрепа за Украйна
Следваща статия„Ботев” (Нови пазар) с пълен актив от гостуването си на „Рилци” (Добрич)