дом Спорт „Ботев” (Нови пазар) с пълен актив от гостуването си на „Рилци” (Добрич)

„Ботев” (Нови пазар) с пълен актив от гостуването си на „Рилци” (Добрич)

0
„Ботев” (Нови пазар) Архив Снимка: Салим Салих

„Ботев” (Нови пазар) спечели с 2:0 гостуването си на „Рилци” (Добрич).
Двубоят от поредният ХVII-ти кръг на Североизточната Трета лига се игра на изкуствения терен на стадион „Дружба”. Това затрудни гостите от Нови пазар, но момчетата на треньора Деян Кирилов се представиха на висота и показаха мъжество. Още в началото новопазарци подходиха сериозно и заиграха нападателно. В 5-та минута бърза атака изведе Калоян Петров пред вратата на Пенко Димов за 0:1. Резултатното начало за гостите им даде сили за нови атаки към вратата на „Рилци”. Въпреки това до края на полувремето нов гол не падна.
През втората част играта беше равностойна с лек превес на новопазарци, които вкараха нов гол във вратата на Пенко Димов. Негов автор в 51-та минута стана Йордан Нотев. До края на мача домакините се опитаха да превземат вратата на Тодор Тодоров, но защитниците пред него – Евгени Стоянов, Аян Ирфан и Радослав Петков, не позволиха това да се случи.
Победата на новопазарци в Добрич е осма от началото на първенството. С 26 т. тимът остава на 6-то място в класирането.
В следващия ХVIII-ти кръг „Ботев” приема у дома „Светкавица” (Търговище), а „Рилци” (Добрич) гостува на „Устрем Д” (Дончево).