дом Спорт НБЛ: „Шумен” – „Левски” – 50:96

НБЛ: „Шумен” – „Левски” – 50:96

0

Баскетболният шампион „Левски”-София победи „Шумен” в отложен мач от 4 кръг на първенството в Национална баскетболна лига. „Сините” доминираха в три от четирите части на срещата и завършиха с убедителен успех – 50:96 т. С тази победа Левски излиза като лидер във временното класиране, но „сините“ са и с мач повече от втория – Рилски спортист. На „Шумен” предстои да спечели първа победа през декември, след паузата за мачовете на националните отбори.
„Шумен” изигра силни първи минути и поведе с 12:6 т. Александър Милов водеше шуменското нападение с отлична стрелба. „Левски” обаче бързо демонстрира класа. До края на първата част играта бе равностойна, а софиянци доминираха в подкошията благодарение на центъра си – Ивица Радич. Втората четвърт започна силно за „Левски”, който след серия от 16:2 т. си осигури комфортна преднина. „Шумен” все пак изравни играта в последните 5 минути, но вкараните едва 10 точки в тази част не позволиха на „жълтите” да съкратят дистанцията.
В началото на второто полувреме шампионите се възползваха от грешките на шуменци и доминираха във всички аспекти на играта. В края на третата четвърт авансът им достигна 38 точки след изключителни действия в защита. Ще се запомни и невероятна забивка на Чавдар Костов през човек, която освен две точки му донесе и наказателен удар. В последната част „Шумен” се опита да покаже по-добро лице, но защитата на „Левски” бе все така на ниво и „сините” затвориха мача с 46 точки аванс – 96:50.
За „Шумен” най-полезен бе Георги Кендеров с 15 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Александър Милов се отчете до 12 точки и 7 борби.
„Левски” бе воден от Ивица Радич, който нямаше проблеми под коша и записа 23 точки и 15 борби, Марио Литъл – 11 точки, 2 борби и 2 асистенции, Илайджа Лонг – 10 точки, 3 борби и 2 асистенции.
Следва пауза в НБЛ заради мачовете на националните отбори, а първенството ще се поднови със срещи от 6 кръг. В него „Шумен” приема „Спартак”-Плевен на 4 декември в зала „Арена Шумен”.
На 20 ноември „Шумен – 2” излиза в мач от ББЛ „А” група – Изток срещу отбора на „Шабла”. Шуменци нямат загуба досега – 3 победи от 3 мача.

предишна статияДокументален филм разказва за градежа на паметник „Създатели на българската държава”
Следваща статияСъздадена е организация за гражданите, които нямат валидни документи, да могат да гласуват