дом Спорт Момичетата на БК „Шумен” водят убедително в Първа дивизия на зона „Добруджа”

Момичетата на БК „Шумен” водят убедително в Първа дивизия на зона „Добруджа”

0
БК "Шумен"

Момичетата на Баскетболен клуб „Шумен” записаха още две победи на последния турнир в зона „Добруджа” на Първа дивизия при 14-годишните и водят в класирането, съобщиха от клуба. Новите победи са над „Спартак”-Варна със 70:18 т. и над „Ънстопабъл”-Добрич с 86:16 т.
В мача срещу „Спартак” шуменските момичета започнаха убедително и още след първата четвърт взеха преднина от 21 точки – 25:4. Втората петица на „Шумен” също показа добър баскетбол и увеличи аванса след 15:6 т. във втората четвърт. След почивката шуменските баскетболистки продължиха да играят здраво, спечелиха двете части с 13:2 т. и 17:6 т., и записаха втора победа над този съперник.
Младите шуменски баскетболистки се представиха отлично и в срещата с добричкия „Ънстопабъл”, който бе втори във временното класиране. Почивката дойде при 31 т. преднина, а през второто полувреме шуменските момичета продължиха да доминират и след 26:5 т. в третата част и 21:3 т.в четвъртата завършиха надпреварата в зона „Добруджа” непобедени – 6 успеха от 6 мача.