дом Спорт „Мълния“ недостижим на върха в Северната група

„Мълния“ недостижим на върха в Северната група

0

Тимът на „Мълния“ (Климент) е недостижим на върха в Северната група един кръг преди края на първенството. В поредния ХХI-ви кръг футболистите от село Климент бяха домакини на „Устрем“ (Пет могили). В доста интересен двубой игран при много добро за началото на месец май време лидера на групата постигна изразителна победа със 7:0. Три от головете паднаха през първото полувреме реализирани от Расим Нурханов и Сонер Насъф (2). През второто полувреме любителите на футболната игра видяха още четири гола вкарани от Денис Джемал, Фатих Фаик, Сонер Насъф и Мерт Мюнюр. Резултатен беше мача и в село Пристое срещу „Лудогорец“ (Каолиново). Домакините постигнаха победа с 6:0 с головете на Джейхун Мехмед (2), Танжу Вежди, Серкан Гюнай, Танер Сабриев и Осман Юсуф. В село Борци на едноименният отбор гостува „Ракета“ (Тъкач). След по-добра игра през втората част на мача гостите успяха да спечелят с 6:1. Дъжд от голове имаше и на мача в село Черноглавци с гостите от „Ясен“(Ясенково). Още в първата част на мача домакините реализираха 6 гола във вратата на Ясенково – дело на Месут Мехмед (5) и Ферди Фердун. През втората част нови два гола на Месут Мехмед и Юмер Мустафа резултата набъбна на 8:0. В края гостите успяха да реализират поне гола на честа за крайното 8:1. Отборите на „Заря“ (Тодор Икономово) и „Космос“ (Браничево) в този кръг почиваха.
В края на тази седмица са мачовете от последния кръг. След което ще са финалите за определяне първенците на Шуменска област. Северна група ще бъде представена от „Мълния“ (Климент) и „Заря“ (Тодор Икономово).