дом Спорт „Ботев“ с нова победа на чужд терен

„Ботев“ с нова победа на чужд терен

0
Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев“ (Каменяк) постигнаха нова изразителна победа на чужд терен в среща от ХХI-ви кръг от първенството в Южна областна група „Шумен“. В старопрестолната столица в неделя на връх великден се игра двубоят преминал под пълното превъзходство на гостите. Още в 20-та минута Васил Христов превзе вратата на „Велики Преслав“ за 0:1. Пет минути след това Росен Стефанов удвои преднината на гостите. В 38-та минута Хамза Руфи покачи на 0:3. В 42-та минута Росен Стефанов отново прати топката в мрежата на домакините. Секунди преди сигнала на рефера за края на първото полувреме шутирана топка от Росен Стефанов рекушира от тялото на състезател на „Велики Преслав“ и влезе във вратата им за 0:5.
През второто полувреме нов гол на Васил Христов в 70-та минута оформи крайното 0:6. В село Кочово едноименният тим победи с класически резултат 3:0 гостите от село Звегор. В Трем местният тим „Устрем“ взе доста трудна победа с 3:2 над гостите от „Балкан“ (Средня).
В края на тази седмица са мачовете от последният кръг в групата. След това са финалните двубои за определяне на първенците в Шуменска област. Южна група ще бъде представена от лидера „Близнаци 2022“ (Близнаци) и втория в класирането „Тошев“ (Правенци).