дом Други „Мълния“ (Климент) води уверено в Северната група

„Мълния“ (Климент) води уверено в Северната група

0
"Мълния "(в оранжеви екипи) надви категорично "Заря" Снимка: Салим Салих

В неделя се изиграха срещите от поредния ХIII-ти кръг от футболното първенство в Северна „А“ Регионална група „Шумен“. По-силните отбори бяха домакини и нормално беше да спечелят мачовете и прибавят по нови 3 точки към актива си. Лидерът „Мълния“ (Климент) прие у дома „Заря“ (Тодор Икономово) и го победи с категоричното 5:1. Три от головете паднаха през първата част, реализирани от Доан Османов, Межнун Наим от дузпа и Фатих Фаик. През втората част нови два гола на Айхан Ведат и Мартин Кръстев покачиха резултата на 5:0. В края гостите успяха да реализират гола на честа за крайното 5:1.
„Дъбрава“ (Осеновец) набира скорост след втората поредна победа – сега срещу „Победа“ (Пристое). Двата гола за домакините реализира Тасин Севгин още в първото полувреме. В това първо полувреме гостите успяха да върнат един гол. През втората част двата отбора не можаха да реализират нови голове и мача завърши 2:1.
В Черноглавци местният тим „Зенит“ „прегази“ гостите от „Космос“ (Браничево). Младите футболисти на домакините успяха да вкарат 4 гола в първата част чрез Месут Мехмед (2), Мерт Гюлер и Емру Рюстем. Нови три гола през второто полувреме реализирани от Гюнай Сезгин (2) и Исмаил Тюрханов оформиха крайното 7:0.
„Динамо“ (Вълнари) макар и трудно спечели 3 точки след победата с 3:2 над тима от Каолиново.
В комшийско дерби „Ясен 2007“ (Ясенково) надделя като гост в село Борци с изразителното 5:1. Това е втора поредна победа на отбора, който има амбиции за по-челно класиране.
„Устрем“ (Пет могили) също прибави нови 3 точки, след служебната победа от отказалия се от участие през пролетния сезон тим на село Боян.
Мълния (Климент) – Заря 2022 (Тодор Икономово) 5:1
Вихър 1969 (Боян) – Устрем 2020 (Пет могили) 0:3 служ.

1. Мълния (Климент)                                                 13   11   2   0   56:8    35
  2. Динамо 2015 (Вълнари)                                         13    9   3   1   51:19   30
  3. Дъбрава (Осеновец)                                              13    8   3   2   34:13   27
  4. Ясен 2007 (Ясенково)                                            13    8   1   4   37:16   25
  5. Зенит (Черноглавци)                                             13    7   1   5   38:25   22
  6. Устрем 2020 (Пет могили)                                     13    6   3   4   33:27    21
  7. Космос (Браничево)                                              13    5   2   6   35:36   17
  8. Заря 2022 (Тодор Икономово)                               13    4   0   9   25:35   12
  9. Борци (Борци)                                                      13    3   2   8   16:43   11
  10. Победа 2016 (Пристое)                                       13    3   2   8   14:34   11
  11. Лудогорец 2017 (Каолиново)                              13     0   1  12   10:74    1

предишна статияПланови прекъсвания на електрозахранването
Следваща статия„Ботев“ (Нови пазар) загуби у дома от лидера „Черноморец“ (Балчик)