дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) загуби у дома от лидера „Черноморец“ (Балчик)

„Ботев“ (Нови пазар) загуби у дома от лидера „Черноморец“ (Балчик)

0
Футболистите на "Ботев" (в жълти екипи) загубиха от лидера в групата Снимка: Салим Салих

„Ботев“ (Нови пазар) отстъпи с 0:3 като домакин от лидера „Черноморец“ (Балчик) в мач от ХVIII-тия кръг на Североизточна Трета лига, игран на градския стадион в Нови пазар пред около 200 зрители, една трета от които привърженици на отбора гост. Футболистите от „белия град“ грабнаха победата с голове, реализирани в началото на втората част и края на двубоя.
Срещата започна равностойно, с положения и пред двете врати, с лек превес на гостите от Балчик, които излязоха на футболния терен със самочувствието на лидери. Въпреки това многобройните им атаки и така не намериха правилния път за превземане вратата на Михаил Марков. Мохамед Кисе Хаджеси На Нбаче – чужденецът в отбора на гостите беше острието, което създаваше най-много главоболия на защитата на новопазарци, но те успяха да го опазят и да не му позволят отбелязването на гол в тази първа част.
В началото на второто полувреме „Черноморец“ се настани трайно в игралното поле на домакините. Многобройните им атаки бяха осъществявани от Цветан Илиев, Теодор Тотев, Мохамед Кисе Хаджеси На Нбаче, Габриел Вулкано и Иван Цанев. В 55-та минута бърза атака на гостите завърши с изчистване на топката в ъглов удар пред вратата на домакините. След изпълнението му топката премина през куп играчи, стражът на новопазарци се опита да я избие, но тя се озова на главата на Габриел Вулкано, надскочил всички и я заби в мрежата на „Ботев“ – 0:1. Пет минути след това Мохамед Кисе Хаджеси На Нбаче отдалече получи топката в малкото наказателно поле на домакините и за опитния футболист не остана нищо друго освен да я прати за втори път в мрежата на новопазарци – 0:2. Нападателната игра на гостите продължи и след многото смени, направени в края на двубоя. Влезлият като резерва Николай Костадинов в 89-та минута само подложи крак в малкото наказателно поле, за да прати топката за трети път в мрежата на „Ботев“.
В следващия ХIХ-ти кръг „Ботев“эгостува на втория тим на „Черно море“ (Варна).
В неделните срещи от кръга прави впечатление изразителните победи като гости на: втория тим на „Черно море“ (Варна) при гостуването на втория отбор на „Дунав“ (Русе) със 7:0, и на „Лудогорец 1945“ III (Разград) в Дончево с 6:0, изразителните победи като домакин на „Черноломец 1919“ (Попово) над „Спортист 2011“ (Генерал Тошево) с 6:1 и „Локомотив“ (Русе) над „Светкавица“ (Търговище) с класическото 3:0.
Спартак 1918 II (Варна) почива

1. Черноморец (Балчик)                                             17   16   1   0   50:6     49
  2. Септември 98 (Тервел)                                           17   14   3   0   50:11   45
  3. Светкавица (Търговище)                                        16   11   2   3   21:10   35
  4. Черноломец 1919 (Попово)                                    16   11   1   4   43:20   34
  5. Лудогорец 1945 III (Разград)                                 17   11   1   5   52:22   34
  6. Черно море II (Варна)                                           16   10   0   6   41:15   30
  7. Спартак 1918 II (Варна)                                        16    9   1   6    28:21   28
  8. Рилци (Добрич)                                                     17    8   2   7    29:30   26
  9. Доростол (Силистра)                                             16    7   1   8    17:27   22
  10. Дунав II (Русе)                                                    17    5   2  10   21:36   17
  11. Волов (Шумен)                                                    17    4   0  13   18:28   12
  12. Устрем Д (Дончево)                                             17    3   1  13   16:49   10
  13. Спортист 2011 (Ген. Тошево)                               17    3   0  14   21:70    9
  14. Ботев (Нови пазар)                                              17    3   0  14   12:46    9
  15. Локомотив 2022 (Русе)                                         17    1   3  13   16:44    6