дом Спорт „Мълниите“ от Климент с победа в първата контрола преди началото на пролетния...

„Мълниите“ от Климент с победа в първата контрола преди началото на пролетния сезон

0
"Мълния" (в оранжеви екипи) и "Адаспорт" Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Мълния“ (Климент) – есенен лидер на Северна „А“ Регионална група „Шумен“ започна с победа първата контрола преди началото на шампионата за пролетта. Хубавото време за края на месец януари също допринесе за ползотворната приятелска среща. Противник на „Мълния“ бе „Адаспорт“ (Острово) – трети през есента в Регионалната футболна група „Разград“.
Футболната контрола събра доста многобройна публика, която в края на двубоя остана доста доволна от видяното на футболния терен. Още с първия съдийски сигнал двата отбора заиграха на високи обороти. Заредиха се атака след атака и много голови ситуации и пред двете врати. В първата част обаче щастието се усмихна на домакините, които чрез Енес Кахриев успяха да превземат вратата на гостите от Острово. Въпреки новите атаки и към двете врати, нов гол и така не падна и двата отбора се прибраха на почивката с минималната преднина на домакините.
В началото на второто полувреме гостите изравниха резултата. Самостоятелен рейд на нападател на „Адаспорт“ премина през няколко защитника на „Мълния“ и се озова очи в очи със стража на домакините и заби топката в мрежата – 1:1. Десетина минути след това бърза атака от ляво на „Мълния“ завърши с подаване към Меджнун Мехмед в наказателното поле на гостите – 2:1. До края на редовното време двата отбора продължиха с бързата си и нападателна игра, но нови пропуски и пред двете врати оставиха резултата непроменен.
„В следващите седмици се очакват нови контроли на „Мълния“ и „Адаспорт“ с тимове от Шуменска, Разградска и Силистренска области“, казаха ръководителите на двата футболни клуба.