дом Спорт „Лудогорец 2017“ надви „Ботев“, „мълниите“ от Климент отнесоха „миньорите“ от Сеново

0

И днешният ден беше пълен с контроли на футболните отбори от област Шумен.
В Каолиново местният тим „Лудогорец 2017“ направи първа контрола срещу „Ботев“ (Каменяк), отбора новак в южна „А“ Регионална група „Шумен“, който близо месец вече е в предсезонна подготовка. Хубавото за средата на месец февруари време събра на стадиона в лудогорския град много любители на футбола. Контролата започна добре за гостите от село Каменяк, които още в 20-та минута поведоха в резултата с гола на Звезделин Неделчев след подаване на Хамза Руфи. Последва натиск на домакините и чрез Месут Шукри се стигна до изравняване на резултата. Пет минути преди края на първото полувреме Гюнай Сезгин вкара втори гол във вратата на гостите от село Каменяк и обърна мача в полза на „Лудогорец 2017“.
През втората част домакините взеха инициативата и продължиха атаките към вратата на отбора гост. „Ботев“ пусна в игра доста млади местни футболисти, което малко понамали ударната мощ на отбора. Това беше пълноценно използвано от местните „лудогорци“, които с нови два гола на Доан Сейхан направиха резултата 4:1 в полза на „Лудогорец 2017“.

Отборите на „Мълния“ и „Миньор“ Снимка: Салим Салих

В Климент гостува един от водещите тимове на Разградската регионална група – „Миньор“ (Сеново) – миналогодишен първенец. Въпреки това обаче, срещата с „Мълния“ (Климент) премина под пълното превъзходство на представителя на Шуменска област. Още в първата част два гола на Расим Нурханов изведе „Мълния“ напред в резултата. Гостите от Сеново също успяха да вкарат един гол, с което върнаха интригата в приятелската среща.
През втората част климентчани продължиха с настъпателната си игра и с нови два гола на Межнун Мехмед и Емран Закир спечелиха контролата с 4:1.