дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) отстъпи в контролата с „Черно море“ U19

„Ботев“ (Нови пазар) отстъпи в контролата с „Черно море“ U19

0
Снимка: Салим Салих/Архивна

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха с 3:1 контролата с юношите старша възраст на „Черно море“ (Варна). Приятелската среща се игра в Суворово при хубаво за средата на месец февруари време. Новопазарци и в тази контрола отново бяха в непълен състав. Двама от състезателите са болни от COVID-19, други двама са с тежки контузии и не взеха участие в контролата както и вратаря Тодор Тодоров. Въпреки това обаче треньорът Деян Кирилов и капитанът на тима и президент на футболния клуб Йордан Миленов събраха останалите момчета за поредната контрола. Още в началото на приятелската среща младите „моряци“ взеха инициативата и въпреки, че атакуваха по-често вратата на новопазарци така и не можаха да я превземат. В 25-та минута Алекс Йорданов с плътен удар простреля вратата на „Ботев“ за 1:0. В 41-та минута Серги Кишкерян беше съборен в наказателното поле на новопазарци – дузпа, реализирана от Жечко Йорданов – 2:0. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена. През втората част на мача играта отново беше на доста високи обороти – с непрестанни атаки и на двете врати. В 60-та минута резултатът набъбна на 3:0 в полза на „Черно море“ U19. Негов автор стана Милен Николов след точно изпълнена втора дузпа отсъдена в полза на младите „моряци“ от Варна. Голът на честа за „Ботев“ реализира с глава капитана Йордан Миленов след изпълнение на корнер – минути преди края на приятелската среща.
Мартин Христов – старши треньор на „Черно море“ U19 (Варна)заяви: Стана хубав мач, хубав терен в Суворово, тук условията са идеални за контролите през зимата. И двата отбора имаха много положения за гол и пред двете врати. Ние съумяхме да вкараме нашите и съвсем заслужено спечелихме поредната контрола.
Диян Кирилов – старши треньор на „Ботев“ (Нови пазар): Отново бяхме в непълен състав. Имаме болни футболисти с ковид, други двама са с тежки контузии и не са в състояние да играят, а в последния момент разбрахме, че и Тодор Тодоров няма да може да участва в контролата. Въпреки това обаче с останалите момчета се представихме достойно в приятелската среща, стояхме добре на футболния терен. „Черно море“ U19 са доста силен отбор, не случайно са втори в Елитната юношеска група – след лидера ЦСКА. Отсъствието на основни футболисти си каза думата в срещата и закономерно загубихме, като два от головете варненци реализираха от дузпи. Имахме много положения за гол, особено през втората част на мача пропуснати от Едис Ибрахим, Аян Ирфан и други.
Следващата контрола на „Ботев“ е в неделя, 20 февруари в Нови пазар със „Спартак 1918“ II (Варна).