дом Спорт Християн Илиев спечели златен и сребърен медал от държавното първенство по ускорен...

Християн Илиев спечели златен и сребърен медал от държавното първенство по ускорен шах и блиц

0
Снимка: СКШ „Шумен”

Християн Илиев (СКШ „Шумен”) спечели два медала на Държавното индивидуално първенство по ускорен шах и блиц за шахматисти до 14, 16 и 18 години, юноши и девойки. Това съобщиха от Спортен клуб по шахмат (СКШ) „Шумен”. В надпреварата по ускорен шах до 18 години 5.5 точки бяха достатъчни на Илиев за златния медал. Втори се класира Лъчезар Колев (ШК „Славия”-София), а трети Явор Николов („Хармония”-Шабла). В блиц турнира в същата възрастова група Християн Илиев остана втори след Лъчезар Колев и пред Явор Николов.
На първенството, което се проведе от 7 до 9 април в София, Спортен клуб по шахмат „Шумен” беше представен от още трима състезатели. При девойките до 18 години Боряна Димитрова се класира четвърта в блица и шеста в рапида, а Магдалена Стоянова – шеста в блица и пета в рапида. Каан Тефиков завърши с 4 точки от 7 в рапида и с 3 точки от 7 в блица.

предишна статияРумен Киров спечели Планинското изкачване „Шумен”
Следваща статияББЛ „А” група – Изток: „Шумен-2” – „Ънстопабъл” 83:78