дом Спорт ББЛ „А” група – Изток: „Шумен-2” – „Ънстопабъл” 83:78

ББЛ „А” група – Изток: „Шумен-2” – „Ънстопабъл” 83:78

0

Дубълът на „Шумен” поведе с 1:0 победи в четвъртфиналната серия на Плейофите в ББЛ „А” група – Изток срещу „Ънстопабъл”-Добрич. В първия двубой, игран в шуменската зала „Младост”, отборът се наложи с 83:78 т. и сега му е необходим още един успех за класиране на полуфиналите, където чака отборът на „Шоутайм”.
Мачът започна по-добре за баскетболистите на „Шумен”, които показаха надмощие в първите 3 минути и поведоха с 9:0 т. Последва отпускане и по-опитният отбор на „Ънстопабъл” се възползва, за да се върне в мача. В следващите минути мачът се играеше кош за кош с леко предимство за „Шумен”. Пламен Русков пое ролята на лидер и водеше шуменското нападение в тази четвърт, а Баръш Мустафа и Станислав Бънков бяха основните му помощници. За гостите силна първа четвърт направиха шуменецът Кирил Кирилов и Кирил Кънев. „Шумен” затвори частта само с 2 точки аванс – 21:19.
През втората четвърт двата отбора продължиха да играят равностойно. „Шумен” намираше по-добре слабите страни на противника и на два пъти си осигури преднина от 7-8 т., но „Ънстопабъл” проявяваше характер в критичните моменти и успяваше да съкрати изоставането си. В последните минути на първото полувреме, воден от Кирилов и Кънев, добричкият отбор се върна на само 3 т. зад Шумен – 41:38.
След подновяване на играта за второто полувреме двата отбора отново се захапаха. Мачът се движеше кош за кош през цялата третата част и нито един от отборите не успяваше да натрупа стабилна преднина. Русков отново бе основното оръжие на „Шумен” в нападение, но добри включвания направиха и Никола Любенов, Окан Хасанов и Баръш Мустафа. За „Ънстопабъл” добра четвърт в нападение изигра Симеон Симеонов.
„Шумен” влезе в последната четвърт пределно мотивиран за победа. Играеше с хъс в защита и успяваше да спре голяма част от нападенията на противника. Пламен Русков и Окан Хасанов показаха добър мерник в началото на частта, но от другата страна Кирил Кънев също целеше добре шуменския кош от тройката и авансът на домакините се задържаше на 3 т. В края на мача за „Шумен” се разиграха Баръш Мустафа и Никола Любенов. Двамата показаха характер в най-важните минути и държаха тима напред в резултата. В последните 2 минути шуменци показаха и отлична защита. В последната минута двата отбора си размениха по една тройка чрез Любенов за домакините и Арнаудов за гостите. Шуменци се раздадоха в последните минути и не позволиха на „Ънстопабъл” да стигне до ново попадение, докато Пламен Русков вкара кош и наказателен удар, за да оформи крайния резултат – 83:78 т.
Предстои да се изиграе вторият двубой в серията, който ще бъде в Добрич. Ако „Ънстопабъл” стигне до победата, ще има трети решителен мач в Шумен.

предишна статияХристиян Илиев спечели златен и сребърен медал от държавното първенство по ускорен шах и блиц