дом Спорт Хандбалният „Шумен 61“ ще играе на финала за Купата на България

Хандбалният „Шумен 61“ ще играе на финала за Купата на България

0

Мъжкият хандбален отбор на „Шумен 61“ се класира за финала в турнира за Купата на България. В полуфиналния сблъсък носителите на трофея от миналата година победиха „Осъм“ (Ловеч) с 31:28 (18:14). Срещите от финалната четворка са във Велико Търново, съобщиха от пресслужбата на ХК „Шумен 61“.
Както се и очакваше стана добър мач, в който и двата тима дадоха всичко от себе си, за да предложат на зрителите хандбал на високо ниво. Шампионите обаче демонстрираха по-висока класа и се поздравиха със заслужен успех. В тяхната игра имаше повече качество и в агресивните защитни действия, и в хубавите и тактически правилно разиграни постепенни нападения, и в бързите контраатаки, в атрактивните завършващи стрелби и ефектни голове.
Ловчанлии, които имат добра хандбална школа от години, опитаха да поддържат интригата, но до почивката това не им се отдаде. След 5:5 шуменци дръпнаха в резултата, водеха с по 4-5, на моменти 6 гола аванс и това им даде шанс да играят по-спокойно, по-уверено, с повече тактическа мисъл. Закономерно носителите на трофея се оттеглиха с 4 гола преднина на почивката.
В съблекалнята на ловчанлии вероятно е имало доста сериозен разговор на полувремето и това доведе до мобилизация в техния тим. В същото време оправданото самочувствие на шампионите и едновременно с това нескритото им желание по-бързо да пречупят окончателно съперника доведе до някои прибързани стрелби и „Осъм“ към края на мача намали пасива си само до 2-3 гола. Възпитаниците на наставника Чавдар Чернев обаче демонстрираха класа и удържаха финалния щурм на съперника.
Най-резултатен за носителите на купата бе Димитър Грозев с 9 попадения, 7 добави Бранимир Балчев, а 4 Георги Атанасов. Миро Симеонов бе безпощаден от линията на 7-те метра.

„Шумен 61“: Ив. Костов, Н. Николов, Д. Петков, Т. Добрев, М. Симеонов – 3, Енг. Сали, Т. Димитров, Ал. Димитров – 2, А. Ангелов, Ст. Ефтимов – 3, К. Савов, Д. Грозев – 9, Д. Пламенов – 1, Бр. Балчев – 7, Й. Михайлов – 2, Г. Атанасов – 4.
„Резултатът в един момент ни подведе. Това, което си казахме в съблекалнята, реално го изпълнихме докъм 25-ата минута.Успявахме да пречупим съперника – реализирахме положенията си, защитата ни проработи успешно. И в един момент, когато стигнахме до 6 гола разлика в наша полза – вместо да пречупим съперника и да увеличим разликата, ние се оттеглихме на полувремето при резултат 18:14“, коментира веднага след срещата с „Осъм“ наставникът на „Шумен 61“ Чавдар Чернев. И добави, че отдава това на факта, че подопечните му са проиграли с лека ръка няколко ситуации – изтървани топки от 6-ия метър и отпускане в защита.
„За съжаление това, което си казахме на полувремето, не успяхме да го изпълним, а именно – да започнем, така, както влязохме в мача. Отборът на „Осъм“ поддържаше разлика от 3 – 4 гола. Ние пропуснахме да увеличим аванса си и да си решим мача много преди края. Даже напротив! Последните минути бяха много напрегнати, дори ловчанлии имаха шанс да се доберат до равенство“, каза още Чернев.
Треньорът на шампионите добави, че двамата ключови играчи от състава на шуменци – капитанът Йордан Михайлов и голмайсторът Бранимир Балчев са възстановени от контузиите, които претърпяха по-рано, и са готови да се раздадат на 100 % във финала.
„Силно вярвам, че ще успеем да защитим трофея от миналата година! Това е нашата цел в утрешния двубой срещу „Локо“. Шансовете са 50:50 – краен победител ще е този, който покаже с играта си, че повече желае успеха, вярвам, че това ще е отборът на „Шумен“, заключи Чернев.
Финалът е в неделя от 14.00 часа във Велико Търново.

предишна статияХамид Хамид: Областният управител на Шумен е с присъда, назначен е в нарушение на закона
Следваща статия„Спартак“ Плевен надви „Шумен“ с 92:76