дом Спорт Хандбалният шампион „Шумен 61“ надви „Локомотив“ в напечен двубой

Хандбалният шампион „Шумен 61“ надви „Локомотив“ в напечен двубой

0

Хандбалният шампион на България „Шумен 61“ победи „Локомотив“ (Горна Оряховица) в инфарктен сблъсък в „Арена Шумен“ – 28:27 (на полувремето 14:10). Това съобщиха от пресслужбата на хандбалния клуб „Шумен 61“.
Подопечните на треньора Чавдар Чернев си осигуриха успеха с гол на Стефан Ефтимов 15-ина секунди преди сирената. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на най-успешния треньор в историята на хандбала във Велико Търново – Йонка Генчева.
До 3-ата минута домакините дръпнаха с 3:0 с попадения на Балчев, Ефтимов и Д. Петков, но до края на полувремето шампионите така и не успяха да натрупат сериозна разлика. И макар липсата на достатъчно игрова практика в началото на сезона да личеше и у двата тима, в мача имаше какво да се види, за жалост отново в зала без публика заради пандемията. Имаше и красиви нападения, и ефектни стрелби и добри спасявания.
Двата съперника изиграха равностойно първо полувреме. По-младият тим на гостите, подсилен от опитния Станислав Добрев, успяваше да поддържа интригата – в 20-ата минута резултатът бе 7:7.
С хитър скрит пас зад гърба си Петков намери Теодор Димитров, който отбеляза за 10:7. Петков даде и още няколко ефектни асистенции, а ефектни попадения във вратата на гостите реализираха Балчев и Ефтимов. Мирослав Симеонов бе безкомпромисен от точката на дузпата. Най-големият аванс на домакините преди почивката бе от 5 гола. С по 8 спасявания се отчетоха вратарите Костов на „Шумен“ и Маринов на „Локо“.
И през второто полувреме гостите от Горна Оряховица поддържаха интригата. В 20-ата мин. хандбалистите на треньора Йордан Димитров успяха за първи път след почивката да фиксират равенство – 22:22. До последната сирена светлинното табло регистрира още 5 равенства, а с гол от 7 м гостите дори поведоха с 25:24. Развръзката дойде в последните 3 минути. С две попадения на Александър Димитров „Шумен 61“ поведе с 26:25 и 27:26, а крилото Ефтимов сложи точка на спора.
Голмайстор на мача стана Владислав Йоргов от „Локо“, който се отчете с 10 попадения, а съотборникът му Станислав Добрев добави още 8. За шампионите най-резултатен бе Бранимир Балчев, който порази вратата на съперника 7 пъти. За съжаление феновете на хандбала, които гледаха мача наживо по телевизия B1B, не успяха да видят в игра опитният страж на гостите Исмет Хаджиев, който лекува травма.
Съставът на „Шумен 61“ за мача с „Локомотив“: Ивайло Костов (вратар), Николай Николов – 1 гол, Андрей Жечев – 1, Мирослав Симеонов – 1, Енгинджан Сали, Теодор Димитров – 1, Александър Димитров – 6, Ангел Ангелов (вратар), Димитър Петков – 1, Стефан Ефтимов – 4, Кирил Савов – 1, Вилиян Негованов, Димитър Грозев, Димитър Пламенов – 2, Бранимир Балчев – 7, Йордан Михайлов – 3.
На почивката треньорът на шуменци и момчетата от клуба поздравиха съотборника си Димитър Пламенов, който бе рожденик, и го изненадаха с ефектен подарък. Той се отчете с един от най-атрактивните голове в мача, след като през второто полувреме се разписа с гръб към вратаря.
„Очаквах труден мач. „Локомотив“ е млад и амбициозен отбор. Изиграха два мача с румънски съперник от евротурнирите. Макар и допуснали загуби, съм убеден, че са извлекли много положителни щрихи. Ние все още не сме възстановили облика на игровия си ритъм от миналата година. Капитанът ни Йордан Михайлов е с контузия от предния мач и въпреки това второто полувреме се нагърби да помогне на отбора. Важното е, че излязохме победители“, коментира старши треньорът на „Шумен 61“ Чавдар Чернев.
Наставникът на домакините бе категоричен, че в ролята им на шампиони, шуменци са най-големият дразнител за всеки съперник в първенството: „Всеки иска да бие шампиона!“
След пауза в мъжкия хандбален елит на „Шумен 61“ предстои труден двубой срещу „Пирин 64“. Срещата от петия кръг в „А“ група при мъжете е на 24 октомври от 14 ч в Гоце Делчев.
„Тази седмица има пауза. Ще наблегнем на физическата подготовка, а другата – акцентът ще е поставен върху тактическата. Миналата година победихме отбора на „Пирин“ 3 пъти. И сега отиваме за победа, с много настроение и хъс! Очаквам много оспорван двубой!“, заключи Чернев.