дом Спорт Футболистите на „Волов“ (Шумен) с първа загуба у дома

Футболистите на „Волов“ (Шумен) с първа загуба у дома

0

Футболистите на „Волов“ (Шумен) загубиха с минималното 1:0 мача с „Черноломец 1919“ (Попово). Двубоят бе от поредния VIII-ми кръг на Североизточната Трета лига и се игра на градския стадион „П.Волов“ пред около 50 – 60 зрители при облачно и студено за началото на месец октомври време.
Мачът започна добре за шуменци, които още в първите минути се настаниха трайно в игралното поле на гостите от Попово, но липсата на нападатели като че ли се отрази на ударната мощ на тима. Напред в нападение беше единствен Алекс Наков, който колкото и да се стремеше да всява смут в защитата на „Черноломец 1919“ не застрашаваше вратата на Димитър Пантев. За разлика от шуменци, гостите и в тази среща отново доказаха, че са в подем и не случайно се настаниха трайно сред водещите тимове в групата. Водени от капитана Беадир Беадиров поповчани още след първоначалния натиск на домакините бързо се поокопитиха и изравниха играта на футболния терен. Нещо в повече, те атакуваха по-често вратата на Стефан Петков и направиха 2-3 много силни влизания в наказателното поле на шуменци. В 35-та минута Беадир Беадиров от 3-4 метра пропусна най-чистото положение след като вратарят на „Волов“ беше вече преодолян. Свои шансове имаха и домакините след като на два пъти Алекс Наков излезе очи в очи с вратаря на гостите, но прибързаността и неопитността в завършващата фаза за пореден път си каза думата. Така след равностойно първо полувреме двата тима се прибраха на почивката при нулево равенство.
През второто полувреме играта отново беше доста динамична и с чести атаки и към двете врати. В състава на „Волов“ в игра влезе Радослав Ковачев, а това се отрази благоприятно при атаките от дясно. Липсата на централен нападател в отбора се виждаше и без да си футболен специалист. А без нападатели трудно се постигат трайни успехи. За разлика от шуменци „Черноломец 1919“ атакуваше по двете крила чрез Беадир Беадиров и Светослав Славчев, а в центъра забит в защитата на „Волов“ бе Диян Димитров. Десетина минути преди края на двубоя в игра влезе и голмайсторът им Тихомир Кънев, който обърна мача в полза на гостуващия отбор.
В 89-та минута бърза контраатака на гостите с последвало далечно подаване към Тихомир Кънев, който се освободи от младия централен защитник на шуменци Мартин Кръстев и от 25 метра параболично изненада вратаря на „Волов“ Стефан Петков – 0:1.
В оставащото до края на мача време вече нищо не можеше да се направи, въпреки 3-минутното продължение, дадено от реферите на двубоя. Две бързи атаки в последните минути към вратата на гостите от Попово не донесоха никакъв резултат и мачът завърши с победа на „Черноломец 1919“ в Шумен.
Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на главния съдия Борис Попов с асистенти Кристиян Георгиев и Стефан Кръстев от Русе.
В следващия кръг „Волов“ (Шумен) гостува на лидера в групата „Дунав“ (Русе), докато „Черноломец 1919“ (Попово) приема у дома „Ботев“ (Нови пазар).

предишна статияАхмед Ахмедов: ДПС с кандидат-президент от ЦОБ – може и аз да съм!
Следваща статияХандбалният шампион „Шумен 61“ надви „Локомотив“ в напечен двубой