дом Общество Галин Цоков: Българското образование има традиции, които трябва да съхраняваме

Галин Цоков: Българското образование има традиции, които трябва да съхраняваме

0
ДЯЛ
Снимка: II ОУ "Д-р Петър Берон"

Да се върнеш в сградата, в която за първи път си прекрачил училищния праг, е чувство, което трудно може да се опише. Това заяви просветният министър Галин Цоков, който днес посети II ОУ „Д-р Петър Берон“ в Шумен.
Той присъства в часове на два произволно избрани класове. В междучасието в учителската стая се срещна с бивши и настоящи учители.
“Във II ОУ „Д-р Петър Берон“ в Шумен са учили майка ми, синът ми, а и аз самият. По-важното е обаче, че тук са се подготвяли стотици български учители, защото това е едно от първите базови училища у нас, създадено към учителски иниститут за подготовка на гимназилни учители през далечната 1821 година.
Българското образование има сериозни традиции, които трябва да съхраняваме и възраждаме”, каза още при посещението си в шуменското училище министър Цоков.
24shumen.com

ДЯЛ

Съдържанието на 24shumen.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24shumen.com, освен, ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24shumen.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24shumen.com. Използването на графични и видео материали, публикувани в 24shumen.com е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона. 24shumen.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите. Администраторите на сайта запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.

предишна статияОбластният управител и просветният министър обсъдиха условията за едносменен режим на обучение в Шуменско
Следваща статияПремиерът Главчев прие поста министър на външните работи

ВАШИЯТ КОМЕНТАР - Полетата НЕ са задължителни!

Please enter your comment!
Please enter your name here