дом Спорт „Динамо” (Вълнари) спечели заслужено гостуването на „Борци”

„Динамо” (Вълнари) спечели заслужено гостуването на „Борци”

0
„Борци” (сини екипи) - „Динамо” (Вълнари) (бели екипи) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Динамо” (Вълнари) спечелиха гостуването на „Борци” служебно със 7:0 след 47 минути игра.
Двубоят се игра в с. Черноглавци поради наказание от един мач, наложено на тима от с. Борци. Срещата се очакваше с голям интерес. Още в 11.00 ч. пристигнаха любители на футбола за да наблюдават мача, но за тяхно голямо разочарование разбраха, че в последния момент ОС на БФС-Шумен е насрочил двубоя с 30 мин. по-късно. Символичните домакини – тима на „Борци”, така и не можа да окомплектова цял състав и започнаха мача с 9 състезатели. Още в началото „Динамо” се настани трайно в игралното поле на „Борци”. Непрестанните им атаки не спряха до края на полувремето, а реализираните голове във вратата на Фахри Рамаданов бяха три. Сонер Насъф в 10-та мин. преодоля двама защитници и от границата на наказателното поле заби топката в мрежата за 0:1. В 34-та мин. и 36-та мин. отново Сонер Насъф нахлу мощно в наказателното поле на символичните домакини и вкара за 0:3.
Отборът на „Борци” започна второто полувреме със 7 състезатели. Така присъстващите разбраха, че този мач няма да продължи много. В 46-та мин. Сонер Насъф вкара още един гол във вратата на „Борци“ – 0:4. Това стана причина футболист на „Борци” да падне на терена и да поиска медицинска помощ. След близо минута главният съдия Красимир Кръстев даде последен сигнал. Това по наредбата е прекратяване на двубоя и ще последва служебен резултат. Към получения резултат – 0:4, ще се прибавят още 3 гола за крайното 0:7 служебно.
„Борци” има още един отложен мач – със „Зенит”, който отново ще се играе в с. Черноглавци. Дали и този двубой отново ще е протоколен, ще се види през следващата седмица след като ОС на БФС-Шумен го насрочи. Но дали има полза от такива протоколни срещи? Даден мач струва на отбора-домакин между 600 и 700 лв., а за гостите разходите са само за транспорт.
В Шуменска област от Сезон 2022/2023 отбор, неявил се на дадена среща, заплаща всички разходи за двубоя. Ако до следващата среща не ги плати, се изважда от състава на групата. Този казус кара отборите-гости да се явяват на някои от мачовете със 7 състезатели. Играе се 3-5 минути и двубоят приключва след като състезател се „контузи” и не може да продължи да играе. Реферите, докторът и охраната на мача обаче вземат хонорари за цял мач.