дом Спорт „Червена звезда“ загуби у дома от „Ботев“

„Червена звезда“ загуби у дома от „Ботев“

0

Футболните двубои от ХIХ-тия кръг от първенството в Южна областна група „Шумен“ преминаха при дъждовно време. В село Дренци на местният клуб „Червена звезда“ гостува „Ботев“ (Каменяк). Въпреки отсъствието на няколко основни състезатели в отбора на гостите, те постигнаха пълен успех благодарение на по организираната си игра и желание за победа. Дъждовното време затрудни доста състезателите на двата отбора, но те не се огънаха и изиграха един мъжки двубой.Още в 10-та минута поредна атака на „Ботев“ (Каменяк) завърши с подаване към Синан Юсуф който от рамката на наказателното поле прати топката в мрежата на домакините – 0:1. В 25-та минута Айхан Нурхан от 30 метра с плътен удар изненада стража на домакините – 0:2. Негативният развой на мача вдигна на щурм футболистите на „Червена звезда“ (Дренци), но самоотвержената игра на защитниците и вратаря на гостите Исмаил Исо не позволиха коженото кълбо да навести пазената му врата.
Второто полувреме също премина при дъждовно време. „Червена звезда“ (Дренци) по-често атакуваше, но гол и така не падаше. За неволна игра с ръка в наказателното поле на гостите главният съдия Емил Георгиев отсъди най тежкото наказание – дузпа. С изпълнението се нагърби Мехмед Мемо, който с плътен удар най-сетне превзе вратата на „Ботев“ (Каменяк) – 1:2. Последваха нови атаки на домакините все безрезултатни. Гостите като, че ли се прибраха в своето игрално поле, като сметнаха, че вече спечелиха двубоя. Тази увереност едва не им изигра лоша шега, защото „Червена звезда“ (Дренци) търсеше с непрестанните си атаки изравняване на резултата. Поредна контраатака на „Ботев“ (Каменяк) в средата на второто полувреме завърши с нов гол реализиран от Росен Стефанов – 1:3. Десетина минути преди края на двубоя при разбъркване в наказателното поле на гостите рефера на мача видя ново нарушение против състезател на „Червена звезда“ (Дренци) – втора дузпа, която беше пропусната от домакините. Пет минути преди края нова бърза многоходова контраатака на гостите завърши с подаване в наказателното поле към Хамза Руфи – 1:4 при който резултат завърши мача. Победата в село Дренци прати тима на „Ботев“ (Каменяк) на пето място в класирането.
В останалите двубои в събота лидерът „Близнаци 2022“ (Близнаци) победи с 3:0 у дома тима на „Балкан“ (Средня). Головете паднаха през втората част реализиране от братята Юсуф Закир (2) и Месут Закир.
Най-резултатен беше двубоя в село Троица с гостите от „Заря“ (Звегор). Многобройните привърженици на „Спортист“ (Троица) въпреки непрестанният дъжд видяха 8 гола вкарани във вратата на гостите. „Заря“ (Звегор) започна и завърши мача в намален състав с 9 състезатели. Имената си на голмайстори за домакините записаха: Стоян Георгиев (2), Христо Христов (2), Свилен Мариянски (2), Назиф Мемиш и Добромир Дончев.
В село Зайчино ореше местният тим „Герой“ спечели без проблеми с 6:2 двубоя със „Звезда“(Студеница). Още в първата част домакините реализираха четири гола във вратата на гостите и си осигуриха победата. Второто полувреме любителите на футболната игра видяха нови четири гола – по два във вратите за крайното 6:2.
Останалите два мача от кръга са в неделя от 14,00 часа „Кочово“ (Кочово) – „Устрем“ (Трем) и от 17,00 часа е „Велики Преслав“ (В.Преслав) – „Тошев“ (Правенци)