дом Спорт „Чавдар 1926“ (Дивдядово) продължава победната серия

„Чавдар 1926“ (Дивдядово) продължава победната серия

0
„Чавдар 1926“ (Дивдядово) (червени екипи) - „Смядово“ (сини екипи) Снимка: Салим Салих

„Чавдар 1926“ (Дивдядово) победи с 3:0 у дома тима на гостите „Смядово“ в среща от V-ти кръг от първенството в Централна група „Шумен“. Двата отбора играят от дълги години в една група и двубоите им винаги преминават оспорвано. Така беше и сега пред многобройната публика, останала да наблюдава мача след срещите по американски футбол, проведени на терена в Дивдядово.
Въпреки първоначалния натиск на домакините гол падна чак в 20-та минута. Многоходова атака на дивдядовчани завърши с подаване към Димо Вълков, който от близо 30 метра изненада вратаря на гостите Васил Кирилов за 1:0. „Смядово“ веднага отговори на предизвикателството и организира няколко опасни влизания към вратата на домакините. Георги Сираков, Валентин Димитров и Тодор Жечев имаха идеални положения за изравняване на резултата, но вратарят Васил Маринов не позволи коженото кълбо да навести мрежата на вратата му. В края на първата част бърза контраатака от дясно на домакините завърши с подаване към Сердар Хасанов, който само подложи крак на опразнената вече врата за 2:0.
През второто полувреме двата отбора положиха големи усилия за отбелязването на още голове. Нови пропуски пред вратата на гостите направиха Асен Гайдарджиев, Радостин Стефанов, Мерт Тефиков и Сердар Хасанов. Гостите също имаха няколко положения за вкарване на гол, но те бяха пропуснати. В края на мача двата отбора направиха редица смени с цел освежаване на играта. Минута преди последният съдийски сигнал неостаряващият Тихомир Николов оформи крайното 3:0.
Победата прати тимът на „Чавдар 1926“ (Дивдядово) на второ място в класирането след лидера „Енев“ (Дибич), който е с пълен актив.
В събота „Енев“ (Дибич) прегази гостите от „Устрем“ (Трем) с категоричното 12:0 (5:0).