дом Спорт „Ботев” (Нови пазар) с трудна победа над „Спартак 1918” U17 (Варна)

„Ботев” (Нови пазар) с трудна победа над „Спартак 1918” U17 (Варна)

0
„Ботев” (Нови пазар) (жълто-черни екипи) - „Спартак” (Варна) (бяло-сини екипи) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) завършиха предсезонната си подготовка в зимната пауза с трудна победа с 3:2 над „Спартак 1918“ U17 (Варна). Контролата се игра на градския стадион в Нови пазар пред малобройна публика – половината от която беше от морската ни столица. След първоначалният традиционен натиск на домакините, младите юноши от Варна отвърнаха на предизвикателството също с добра игра. Заредиха се атака след атака и пред двете врати – все безрезултатни обаче. Най-напред гостите пропуснаха пред вратата на Евгени Иванов чрез състезателя си с №10 и №8, а няколко минути след това Калоян Петров и Едвин Ибрахим също направиха непростим пропуск след подаване от Йордан Милков. В 40-та мин. за нарушение в наказателното поле на гостите беше отсъдена дузпа – реализирана от Йордан Милков за 1:0. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
В началото на втората част Йордан Нотев удвои преднината на „Ботев“ с плътен удар от рамките на наказателното поле. С напредването на времето обаче младите „соколи“ от Варна поизравниха играта на футболния терен и започнаха по-често да атакуват вратата на новопазарци. В 70-та мин. бърза контраатака за гостите завърши с гол във вратата на „Ботев“ – 2:1. Негов автор стана Даниел Халачев. Пет-шест минути след това нова бърза атака на варненци завърши с нов гол и изравняване на резултата – 2:2, след като Александър Александров беше изведен очи в очи със стража на новопазарци. В 85-та мин. Евгени Стоянов надскочи защитата на „Спартак 1918“ U17 и с удар с глава донесе победата за новопазарци, след прецизно изпълнен ъглов удар на Едис Ибрахим. Трудна, но съвсем заслужена победа за престиж на „Ботев“ преди началото на пролетният дял от първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група.
На 26 февруари, събота, от 14.00 часа в Нови пазар в първия пролетен кръг „Ботев“ (Нови пазар) приема силният тим на „Септември 98“ (Тервел).