дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) падна от „Спартак 1918“ II (Варна)

„Ботев“ (Нови пазар) падна от „Спартак 1918“ II (Варна)

0
„Ботев“ (Нови пазар) - „Спартак 1918“ II (Варна) – архив. Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха с 3:1 втората контрола със „Спартак 1918“ II (Варна). Тя бе играна на терен „Живко Господинов“ в Спортен комплекс „Локомотив“ в морската столица. Преди седмица контролата между двата отбора, играна в Нови пазар, завърши без победител – 1:1.
Въпреки топлото време двата тима показаха много добра игра. Домакините съвсем заслужено спечелиха след по-добро представяне и в двете полувремена. Гостите от Нови пазар поведоха в резултата още в началото. Новопривлеченият Петко Петков – бивша юноша на „Ботев“ (Нови пазар), преодоля варненския вратар и заби топката в мрежата му. „Младите соколи“ от Варна бързо изравниха резултата. В 10-та мин. Денислав Иванов реализира дузпа за 1:1. В 35-та мин. капитанът на „Ботев“ (Нови пазар) Йордан Миленов се контузи и напусна терена. Скоро след това Даниел Халачев направи обрат в резултата след като Стефан Стоянов го изведе очи в очи с вратаря на гостите. До края на полувремето футболистите на Нови пазар имаха няколко изгодни положения за гол, които нападателите пропуснаха.
През втората част тимът на „Спартак 1918“ II (Варна) бе по-активният и по-често търсеше път към противниковата врата. Александър Янчев, Александър Александров и Виктор Иванов не можаха да намерят очертанията на вратата на „Ботев“ (Нови пазар) от близко разстояние. Все пак в 76-та мин. Стефан Стефанов надбяга защитата на гостите и оформи крайното 3:1.
Следващата контрола на „Ботев“ (Нови пазар) е на 27 юли, сряда от 18.00 ч. в Нови пазар с първенеца на Разградската регионална група за Сезон 2021/2022 – „Адаспорт“ (Острово).

предишна статияИзясниха извършените процедури с общински имоти на улица „Калоян” в Шумен