дом Спорт „Ботев“ (Каменяк) с категорична победа над „Герой“ (Зайчино ореше)

„Ботев“ (Каменяк) с категорична победа над „Герой“ (Зайчино ореше)

0

Футболистите на „Ботев“ (Каменяк) постигнаха категорична победа над гостите от „Герой“ (Зайчино ореше) в среща от ХVIII-тия кръг от първенството в Южна областна група „Шумен“. От гостите – четвърти в класирането се очакваше по достойно представяне, но бързата и комбинативна игра на домакините не им даде възможности да реализират футболните си умения. Още в 10-та минута Росен Стефанов превзе вратата на „Герой“ (Зайчино ореше) с плътен удар от рамката на наказателното поле. В 30-та минута Хамза Руфи напредна от дясно, освободи се от двама защитници на гостите и прати топката за втори път в мрежата им. Пет минути преди края на първото полувреме нова бърза атака на „Ботев“ ( Каменяк) завърши с подаване към Хамза Руфи, който отново надбяга защитниците на гостите и за трети път прати топката в мрежата -3:0. След почивката между двете полувремена играта на футболния терен отново беше на доста високи обороти. „Ботев“ (Каменяк) непрестанно атакуваше вратата на „Герой“ (Зайчино ореше). Пропуските на нападателите оставиха дълго време резултата непроменен – 3:0. Гостите от Зайчино ореше на два-три пъти се опитаха да превземат вратата на „Ботев“ (Каменяк), но самоотвержената игра на стража на домакините не позволи коженото кълбо да навести пазената му врата. В края на мача Синан Юсуф за четвърти път прати топката във вратата на гостите след асистенция на Росен Стефанов.
В останалите срещи от кръга се получиха доста интересни резултати. „Тошев“ (Правенци) загуби у дома от „Спортист“ (Троица) с минималното 0:1. Голът за гостите реализира с глава Джан Бейханов, след изпълнение на ъглов удар още в първото полувреме. „Близнаци 2022“ победи с 2:0 гостите от „Кочово“(Кочово) с головете на Едвин Исмаил и Мерт Мехмед. Победата прати тима от село Близнаци на лидерската позиция в групата. „Червена звезда“ (Дренци) закономерно спечели гостуването на „Заря“ (Звегор) с класическото 3:0. Победа у дома постигна и тима на „Устрем“ (Трем) над гостите от старопрестолната столица. „Звезда“ (Студеница) взе гостуването на „Болкан“ (Средня) побеждавайки с 4:1. Головете за успеха на гостите реализираха Невзат Невзатов (2) и Йозджан Сезгин (2).